Mediatoon.com:n mukaan Punaparta-integraalien julkaisuoikeudet on myyty kielille: Dutch, Finnish, German, Spanish, Italian. Italialainen julkaisija on ReNoir/NonaArte (http://www.renoircomics.it) . Italiassakin on julkaistu vasta ensimmäinen Punaparta (Barrarossa) -integraali.
Mielenkiintoinen infosivusto tuo Mediatoon; näkee miten Euroopan eri maiden kustantamot tekevät yhteispainatuksia keskenään. Sivusto vain ei vaikuta kovin kattavalta. Esimerkiksi Corton ja Alixin ulkomaanoikeuksia ei löydy.
Täällä lukevat nuo sanomasi Punaparran oikeudet. Ne koskevat nimenomaan Punis-integraaleja, sillä Tanskassa, jossa ei julkaista integraaleja, Donovan Comics julkaisee Punaparralta
Seitsemän meren kuninkaan. Norjassa Egmont on äskettäin julkaissut
Tempo-albumisarjassa Punaparran ensimmäisen seikkailun.
Aikookohan Suomen Egmont toisen integraalin yhteispainatusta NonaArten kanssa.
Italia tosiaan kuulostaa todennäköiseltä yhteistyökumppanilta Suomelle, koska integraalien julkaisu on siellä samassa vaiheessa. Hyvin bongattu. Kuitenkin lienee myös mahdollista osallistua integraalien uusiin painoksiin, jos sellaisia otetaan pidemmälle ehtineissä maissa, miksei myös itse Ranskassa.