Yhden teipinpalan irroittaminen ja takaisin liimaaminen ei ole minulle ainakaan aiheuttanut kohtuutonta vaivaa..
Minusta taas pussien sulkeminen ja avaaminen on rasittava toimenpide. Ja saako Mylar-pussin yläreunan edes taitettua siististi siten, ettei se jää pullottamaan ja taitos on suora?
Minä olen jättänyt Mylar-pussit aukinaisiksi.
Minusta Mylar-pussit eivät ole kohtuuttoman kalliita, ainakaan 2 mil-paksuiset ja 1-mil-Mylites-pussitkin on parempi vaihtoehto kuin halvat tavallisesta muovista tehdyt pussit, jotka saattavat jopa vahingoittaa lehtiä, jos niitä ei uusi muutaman vuoden väliajoin.
Taustapahvien postikulut Yhdysvalloista tilattaessa ovat kyllä aika kovat, pahvien hintaan verrattuna. Jos joku tietää, mistä saisi Suomessa valmistettua hapotonta pahvia, josta saisi leikattua sopivan kokoisia taustapahveja, kertokaa ihmeessä.