Kirjoittaja Aihe: Supergirl (2026)  (Luettu 121 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Curtvile

  • Ylläpitäjä
  • ****
  • Viestejä: 16 135
Supergirl (2026)
« : 11.12.2025 klo 19:07:04 »
James Gunn toi Superman elokuvassa myös Supergirlin valkokankaalle. 1980-luvun Helen Slater elokuva ja CWn tv-sarja eivät ikinä minuun niin uponneet.
Tom King ja Bilquis Everlyn Supergirl Woman of Tomorrow minisarja kylläkin jotain kolme vuotta sitten.
Elokuva pohjautuu siihen.


Osuvasti Blondie musiikkina

traileri

Reima Mäkinen

  • Jäsen
  • Viestejä: 10 242
Vs: Supergirl (2026)
« Vastaus #1 : tänään kello 17:06:35 »
James Gunn toi Superman elokuvassa myös Supergirlin valkokankaalle. 1980-luvun Helen Slater elokuva ja CWn tv-sarja eivät ikinä minuun niin uponneet.
Mikä tai kuka CW?
Osuvasti Blondie musiikkina

traileri
Aika hyvin toimii kyllä Blondie edelleen.
Tom King ja Bilquis Everlyn Supergirl Woman of Tomorrow minisarja kylläkin jotain kolme vuotta sitten. .
Elokuva pohjautuu siihen.
Tuo on siis sarjakuva. Ihmettelin asiaa kun haeskelin sarjaa HBO:lta. Sen vuoden 2016, melkoisen hömpän, Supergirl-HBO-sarjan olenkin kattellut.
Elokuvan traileri näytti hyvältä. Ehkä sen jaksaa vaikka juoni oliskin jotain puuduttavaa tai typerää.
"Facts are meaningless. You can use facts to prove anything that's even remotely true." Homer Simpson

Curtvile

  • Ylläpitäjä
  • ****
  • Viestejä: 16 135
Vs: Supergirl (2026)
« Vastaus #2 : tänään kello 18:29:44 »
Mikä tai kuka CW?
Tuotantoyhtiö
https://en.wikipedia.org/wiki/The_CW

Lyhyesti Warnerin omistama tuotantoyhtiö mm Supergirl, Flash, Arrow, Legends of Tomorrow jne eli ei siis:
Ihmettelin asiaa kun haeskelin sarjaa HBO:lta. Sen vuoden 2016, melkoisen hömpän, Supergirl-HBO-sarjan olenkin kattellut.
Eli tuo sarja on CWn jota näytetään HBOlla jotka ovat molemmat Warnerin omistamia kuten national/DC comics.
Eli vähän sama kuin Yellow Filmin alla on Filmiteollisuus ja Helsinki-filmi.

Blondie potkii edelleen kuin häkä ja Tom King Evelyn Bilquis Supergirl Woman of Tomorrow minisarja on erinomainen. Traileri seuraa melko orjallisesti sitä.
Itselle tämä on lupaava merkki, osa ei voi sietää Tom Kingin sarjakuvia.

Veli Loponen

  • Isoveli
  • Ylläpitäjä
  • ****
  • Viestejä: 11 120
  • <><
Vs: Supergirl (2026)
« Vastaus #3 : tänään kello 19:21:33 »
... Tom King Evelyn Bilquis Supergirl Woman of Tomorrow minisarja on erinomainen. Traileri seuraa melko orjallisesti sitä.
Itselle tämä on lupaava merkki, osa ei voi sietää Tom Kingin sarjakuvia.
Mustakin Woman of Tomorrow oli aika loistava Terästyttö-tarina. Ja minustakin tähän asti nähty on ollut hyvää. Eli odotan hyvinkin suurella mielenkiinnolla ensi kesää.

Mulle Tom King on semmoinen hit and miss -tyyppi. Osa jutuista on tosi hyvää, osa ei ja osa siltä väliltä. Lisäksi kuvittajiksi valikoituneet vaikuttavat paljon. Esimerkiksi Mister Miracle on toistaiseksi kesken, kun en vaan jaksa kuvittajaa, vaikka tarina on hyvä.
Perry Rhodan ei polta tupakkaa!
http://www.veliloponen.com/sarjakuva