Curtvilella oli mielenkiintoisia ajatuksia. Mutta olen yrittänyt mieltää tuon The Last Phantomin tuottamia mielikuviani.
Jotenkin minusta hahmo näyttää melko hurjalta, elämän ja dramaattisten tapahtumien koettelemalta kovalta sankarilta, jolla ei ole mitään menetettävää elämässä. Kansikuvassa uudesta Mustanaamiosta välittyy jollakin tavalla väkivaltainen tyyppi, joten bad guys...pysykää poissa hänen tieltään tai teidän ei käy hyvin.
Toisaalta uusi karismaattinen tyyli voi tuoda rapakon takana uusia lukijoita. Luulen, että siellä yritetään tosiaan uudistaa hahmoa aivan uusin trendein. Onko tämä nyt se uusi Mustanaamio, johon Alex Ross tulee piirtäjäksi?
Toisaalta pidin kansikuvasta. En osaa sanoa, kuinka koen tuon uuden tyylin sitten kun uusi sankari näkee päivänvalon. Saa nähdä!