Kommentoin nyt näitä kun kommentoimisen makuun pääsin:
Markku Myllymäki 1: Kivan vauhdikas kuva. Tytön puku on hyvä ja tuo hirviö on aika sympaattisen näköinen. Buutsin korko menee vähän hassun näköisesti. 2: Tukka, naama ja pylly ovat hyviä. Muutama liian terävä kulma jäänyt mm. kyynärpäähän. Ja häntä sit taas on ehkä liian pehmeän näköinen. 3: Hyvin piirretty mutta väritys ei miellytä silmää ollenkaan.
Veli Loponen 1: Tykkään väreistä ja raidoituksesta. Liikaa lihaksia kuitenkin. Ei naisilla ole pyykkilautavatsoja, edes tai varsinkaan kissanaisilla. 2: Tämä on parempi, vaikka tosiaan onkin aika perinteinen. Hyvät muodot.
Kojocci 1: Huu, pelottava kisu! Hyvä, salaperäinen ilme. Vihreetä on roiskittu eteen vähän tyhmästi. Mut hiukset ja karvat on nätit. 2: Egyptiläinen kissamuumiokostaja? Pelottavan näköinen ainakin. Hyvin kyllä tehty, sopisi johonkin kauhusarjakuvaan.
O.K.: Upea! Kaikki toimii, tämän näköisen mimmin haluaisin nähdä sarjakuvassa seikkailemassa. Varjostus on hieno ja ruoskasta tulee vielä yksi lisäpiste.
Sika: Heh, heh, elämää hieman enemmänkin nähnyt kissanainen. Napa on ihku!
Fiilis-mato: Kauhean söpö ja tunnelmallinen kuva. Tykkään kyllä. Ainoa epäkohta on tuo häntä, siitä ei meinaa saada selvää.
Kuikka: Mukava kuva, miellyttää silmää. Tussaus just hyvä. Anatomiassa jotain häikkää, ehkä. Ja miehet hyvät kun kuitenkin piirrätte nuo lihakset noin tarkasti niin se kyllä oikeasti vaatisi myös nännien ja pimpin näkymistä! Nyt niiden paikalla on vain tuollaiset sileät läntit, vaikka muu kroppa on pienintäkin muhkuraa myöten yksityiskohtainen. Samat natkutukset Velillekin.
Holle: Suloinen kisuli, kivat tassut. Tästä tulee hyvä mieli.
Vihakone: Eka versio oli melkein paras. Onhan nuo silmät vähän oudot, mutta ilme ja värit ovat hyvät. Vähän tämmöinen romuluisempi nainen, kivaa.
Reima Mäkinen: Uu, tyyliä! Asento on hyvä. Buutsit ovat aivan sikamageet, haluun ne itselleni.
Zabbo: Samat sanat kuin Kuikalle ja Veli Loposelle: jos piirtää noin tarkat vatsalihakset niin sit sitä tarkkuutta muuallekin. Aika tuhdit reidetkin tällä mimmillä siihen nähden että on masunsa bodannut tuohon kuntoon. Kivaa kyllä muuten nähdä vähän muhevampia muotoja.
Rama: Aivan syötävän suloinen kissimirri. Tältä kisulta taitaa kyllä kynnetkin löytyä, näyttää sen verran pippuriselta kuitenkin.
Marj: Yksi parhaista. Hauska ja sarjakuvamainen, muttei kuitenkaan hutiloiden tehty.
Laurel: Ihan mukava kuva. Hyvät värit, varsinkin hiuksissa. Asento on ehkä vähän outo, kädet menevät jotenkin kummallisesti.
Psychic 1: Todella nätti ja hyvin piirretty. Puku on kiva! Buutsien korot tosin vähän hassut. 2: Tämä ei ole niin onnistunut. Tissiosasto menee jotenkin oudosti. Naama on kyllä hyvä.
mari: Elävää viivaa ja muutenkin vaivattoman tuntuisesti piirretty. Nastat vaatteet!
tertsi: Tämä menee myös parhaiden töiden joukkoon. Tussaus on just hyvä. Ja taustasta tuli minullekin heti mieleen Modesty. Retrohenkeä.
Jukka: Oikein hyvän näköinen. Kivat tisulit! Värityskin toimii juuri yksinkertaisuutensa vuoksi.
pertti jarla: Tyylikäs. Muistuttaa ehkä vähän liian paljon piirtämääsi lepakkotyttö. Hyvä asento.
Haba: Hieno! Ilme on just paras. Tulee Rocky Horror Picture Show tai jotkut 60-luvun kodinkonemainokset mieleen.
Tero Mäntylä: Hyvältä näyttää. Ilmeet tekevät tästä toimivan kuvan. Kivaa mustaa.