Itse toivoisin BD-sarjaan Raymond Macherotia, esim. meillä julkaisemattomia Klorofylli-albumeita. Ja Naukiotakin (Chaminou) on ilmestynyt enemmän kuin se meillä Ruudussa tai Non Stopissa tullut Krompyyri-tarina - tosin pääosin muiden kuin Macherotin tekemänä. Mutta kelpaisivat silti.
En tuota Chaminouta eli Naukiota ennalta tuntenut, niin intouduinpa sitten hankkimaan ne vuoden 1974 Ruudut joista tuo Krompyyri-tarina löytyy, ja kyllä kannatti - se oli tosi hyvä!
Saman intomielisyyden pauloissa menin sitten huutonettiin rääkymään itselleni ne Non Stopit, jotka minulta puuttui tarinasta "Klorofylli tulee apuun", ja taatusti kannatti sekin - voin tuosta kertomuksesta vilpillisyyttä tuntematta todeta, että mestariteos!
Tämä siis: Minäkin toivoisin Macherot`ta BD-sarjaan kiitos!