Satsin viimeisen kuvituskuvan pitäisi olla iloinen asia, mutta sen valmiiksisaattamiseen on enää 12 tuntia aikaa, mukaanluettuna cd:n polttaminen ja välillä olisi ehdittävä myös hammaslääkäriin kello yhdeksäksi.
"Kuvaan tulee kulutusta ja kierrätystä, lasi- ja muovipulloja, tölkkejä, alumiinipurkkeja, sähköparistoja ja vessapaperia. Ihmisiä marketin hyllyjen välissä, rennon ja välittömän tuntuisessa tilanteessa" tiedättehän. Ristus ja puurattaat, että väsyttää.
Ja alkuviikko on pärjätty neljällä ja puolella eurolla, kun eräät eivät maksa ajallaan. Sain sähkölaskun maksuun lisäaikaa... ai joo, sekin on vain kivaa, eikä kuulu tähän ketjuun.
En ole päässyt piirtämään sarjakuvia yhtään eteenpäin. Ei niitä tässä tilassa kannattaisikaan yrittää, koko homma menisi vain alusta uusiksi.