Olisi hienoa jos julkaistaisiin nuo Batman vampyyri tarinat redrain, Bloodstorm ja crimson mist yksissä kansissa. Tilaukseen lähti englanniksi koko trilogia mutta en valita. Hulkia olisi elokuvan kunniaksi saanut tulla mutta ei tietenkään omia mieli sarjakuvia sitten tule.
Tuskin tulevat, sillä Punainen sade ja Verimyrsky tulivat suomeksi melko tuoreeltaan 90-luvulla. Muistaakseni Crimson mist jäi laadussa hieman edeltäjiensä alapuolelle, joten sillä ei kauheasti lisäarvoa yhteisjulkaisuun saisi. Verimyrskyä näkee toisinaan vielä divareissa, Punaista sadetta hieman harvemmin.
Jos haluaa lukea Batmanin vampyyrikokemuksista suomeksi, niin yksi vaihtoehto on etsia 80-luvun alkupuolen Teräsmies-lehtiä, joissa Batman pyöri kakkossarjana. Ei se vampyyriosuus kyllä yhtä hyvä ollut kuin nuo Moenchin ja Jonesin jutut.