Joo, olisi kiva kuulla. Juuri tänään sanoin Rojulle, että pahinta tekijälle on hiljaisuus. Se on tukehtumisen kaltainen olotila. Parempi, että on jotain reaktioita. Siitä kun tietää, että joku on viitsinyt tekeleen lukea.
Suomessa varmasti aika vähissä julkaisujen kommentointi, etenkin vaihtoehtosarjakuvan puolella. Tälläisessä tilanteessa jossa teokset noteeraavia medioita on todella niukasti ja moni ei jaksa kommentoida edes netin keskuteluissa, ei minusta kannata antaa liikaa painoa "hiljaisuudelle".
Löytyy nuo hyllystä ja kuten joku jo kehaisi, lienee Musturin parhaita? Sen verran lähempänä "tavallista" (heh) sarjakuvaa, että taiteelliset arvot tulee paremmin esiin, kun muu sisältö antaa aihetta kunnolliseen tarkasteluun.