Katsottiin ihan äsken tuo elokuva kokonaan, niin ajattelin vähän siitä kirjoitella.
Leffa oli minusta todella hyvä, juoni mielenkiintoinen ja niin eespäin päläpälä, mutta huonojakin puolia löytyi.
Eihän siinä sarjakuvassa ihan noin tainnut verta roiskua, kuin mitä tuohon on laitettu..? Oma tiedonlähteeni sanoo ainakin näin, että sarjakuvassa ei ollut ihan noin veristä menoa noissa eräissä kohtauksissa. Siksi en pitänyt ihan hommasta, totesin vaan että "Hyi...", enkä katsonut sitä kohtaa, odotin että menee ohitse.
Ja tuo oli K-15... Hmm... Noh, kyllä se varmasti on hyvä ikäraja tuolle vähintään, veriroiskeet + "hikoilu -kohdat" siitä sen varmaan tekikin.
Nauratti muuten vähän, ensin kun en tajunnut, vaan sitten kun huomasin, Tri. Manhattanillahan näkyy ihan kaikki paljaat pinnat. Nauratti vähän aikaa, jännä kun en heti huomannut, vaikka näytettiinhän se jo melko alussa. (=
Kuitenkin yksi parhaista näkemistäni sarjakuvasovituksista elokuvana, vaikka en olekaan katsellut/nähnyt kuin muutamia tämän lisäksi. Loppukin oli oikein maittavan mukava, ja tähän loppuun voisi vielä mainita, että suosittelen katsomaan, mutta hermoheikot voivat olla välistä varuillaan ällöissä kohdissa.
Kaikenkaikkiaan maittava elokuva!