Kuitataan nyt tännekin. Jos näitte tämän näköisen ukkelin, se olin minä. Muutama tunnisti näemmä ajukoppani jo paikan päällä.
Nuorison suosimasta IRC-lapsiporno-galleriasta saanee paremman kuvan.
Ohjelmahan oli mainiota, esimerkiksi nettisarjakuvapaneeli, jossa ei ollut muuta vikaa kuin yleisössä istunut mieshenkilö, joka häiritsi keskustelua välikommenteillaan ja esiintyi kuin olisi muka tuntenut jonkun panelisteista. Kaikkea sitä näkeekin.
Ohjelmia jäi näkemättä syystä että ihmisen pitää syödäkin ja tapahtumapaikan välittömässä läheisyydessä sijaitsevassa Rossossa oli pahemman kerran ruuhkaa. Mitähän kummaa Mikko Lammi (Tampere) mahtoi esimerkiksi yksikseen kehittää uskottavastasta sarjakuvasta. Joka tapauksessa, aina mainiota on nähdä maailman paras ja ainoa Pekka A. Manninen esiintymässä.
Iltaohjelma oli vähän niin ja näin. Klubilla oli noin volyymitason puolesta ihan jumalaton mekkala enkä minä siitä sipsibändistä ainakaan perustanut ensinkään. Huusin Paranoidia, Freebirdiä ja (vokalistin pulisonkien vuoksi) Ace of Spadesia, eikä mitään niistä tullut. Tupakansavuakin siellä oli, mistä tunnetusti saa ihan jumalattoman krapulan vaikka oluita olisikin juonut vain yhden. Enimmäkseen turkulaiset(?) sarjakuvaharrastajat olivat kyllä lystikästä seuraa, mutta mieluumminhan siitä olisi nauttinut jossain viihtyisässä oluttuvassa.
Aivan loppuiltaan mennessä eräissä henkilöissä tosin taisi ilmetä sellaista huomattavaa alkoholitilaa. Paikallisasukkaana esitin mielestäni aiheellisen huolen joidenkin henkilöiden päätymisestä majapaikkansa sijasta esimerkiksi koskeen. Ketään ei kuitenkaan ymmärtääkseni ilmoitettu kadonneeksi?