Dark Reign Hawkeye #3
[spoiler]Bullseye-Hawkeye:ta härnännyt Bullseye 2 paljastui sitten aidoksi, ja paljastui, että näitä on useampikin. Mikä-ihme-sen-nimi-nyt-taas-oli-alko-kai-P:llä järjestö on ilmeisesti homman takana.[/spoiler] Enää kaksi osaa. Vaikuttaa kaikista turhimmalta Dark reign mini-sarjalta.
Invincible Iron Man #14
[spoiler]Tony kohtasi sitten sen Venäläisen Rautamiehen, joku Dynamo taisi olla. Tämä sai tältä puvun käyttöönsä. Potts kohtasi lopulta Tonyn Venäjällä. Maria Hill jatkaa vielä matkaansa, etsien ilmeisesti Kapteeni Amerikkaa. Madame Masque tähtäsi kohti Tonya ja Potts:ia. Tuo ilmeisesti ensi kerralla on vanginnut kaksikon.
Nyt kun Stark on Venäjällä, ei Osborn voi kuitenkaan laillisesti yrittää napata Tonya.[/spoiler]
Hitto, vielä ainakin 2 osaa, kun ei lukenut tarinan lopussa To be concluded
Captain America #600
Okei, elikkä Stevie Rogersin syntytarinaa, ja historiaa kerrattiin ensimmäiset 7 sivua. Tätä nyt tietysti jo odottikin.
[spoiler]
Lehti esittelee Stevie Rogersin kuoleman vuosipäivän tarinoita.
Tasan vuosi on kulunut Rogersin kuolemasta. Paljon on muuttunut.
Paljon tulee muuttumaan.
-Heti alussa tehdään selkeästi tilaa alkuperäisen Kapteeni Amerikan paluulle, Steven tappajan kertoessa, että hän on viimeaikoina muistanut tapahtuman hiukan toisin. Hän päättää selvittää totuuden tapahtuneesta. Selviää, että ase, jolla hän Rogersia ampui, ei ollut tavallinen...
-Esitellään uusi hahmo, joka kävi plastiksella tekemässä itsestään Rogersin näköisen. Lopussa kuitenkin vihjaistaan, että kyseinen henkilö saattaisi sittenkin olla alkuperäinen. No, ainakin hän päättää etsiä ihmisiä jotka ansaitsevat tulla pelastetuksi.
-Toinen uusi hahmo on Rikki Barnes, joka saa internetin avulla Patriotin henkilöllisyyden selville, koittaa pyytä tätä kysymään uudelta Kapteeni Amerikalta, jahka hän saisi olla tämän sidekick.
-Crossbones, Brock, nauraa tv:ssä näytettävälle Kapun muistelolle, jonka johdosta vankilan vartijat raivostuvat, ja käyvät tämän kimppuun.
Crossbones saa kuitenkin taltutettua vartijat, ja pääsee tyttöystävänsä luokse.
Crossbones ja tämän tyttöystävä nauravat sille, että ketään ei tiedä jotain Kapun kuolemaan liittyen.
-Red skullin paluu. Red skull on roboottihahmossaan, ja muistelee, kuinka hienoa oli taistella Rogersia vastaan. Snoo kuitenkin, että oli tätä aina parempi.
-Falcon ja New Avengersit ovat Rogersin muistelutilaisuudessa hieman taaemmalla, Osbornia piilossa. Osborn menee lavalle, ja hankkii itselleen hyvän p.r.:n kertomalla järjestäneensä tilaisuuden Rogersin muistolle, ja kehottaa yleisöä hurraamaan Steve Rogersille.
New Avengers tiimi on raivona.
He eivät kuitenkaan ehdi toimia, kun Sharon saapuu kertomaan heille, että he voivat ehkä sittenkin pelastaa Stevie Rogersin.
Jatkuu Rebornissa.
[/spoiler]
Dark Reign Mister Negative #1
Tämä oli kyllä viikon positiivisin yllätäjä!
[spoiler]The Hood ja Mr. Negative aloittavat valtataistelun MR.Negativen hypnotisoidessa White Dragonin hyökkäämään The Hoodia vastaan. Betty Brant alkaa tutkimaan Bennettin käskystä Martin Lin taustaa.
Spider-man lähtee Chinatowniin turvaamaan Martin Lin selustaa, tietämättä, että tämä on Mr.Negative, ja että tämä on turvassa.
Spider-man saapuu Martin Lin kotiin, josta löytää Mr. Negativen, joka pistää hänet voimiensa avulla hallintaan.
Samaan aikaan The Hoodin ja Mr. Negativen välinen sota on jo
täydessä vauhdissa. Mr. Negativen joukot joutuvat alakynteen, The Hoodin joukkojen havaitessa, että voivat siirtää Pilkun pilkuilla nämä toisaalle. Juuri kun Hammerheadiä kehotetaan antautumaan, saapuu Mr. Negativen hallitsema Spider-man paikalle, tumman sinisenä ja tumman punaisena. Rakkaat ihmiset, meillä on uusi paha Spider-man Spider-carnagen ja mustassa symbioottipuvussa heiluneen Spider-manin lisäksi: Negative Spider-man![/spoiler]
Yritetäänkös White Rabbitistä tehdä Marvelin Jokeria? No, mitä väliä, hyvältä näyttää!
Dark Reign: Fantastic Four #4
[spoiler]Reed Richards kyllästyy etsimään ratkaisua Marvel universumin ongelmiin.
Osborn ja Venom saapuvat Ihmenelosten kotiin, Valin ja Franklinin kieroillessa heidän kustannuksellaan.
Reed ja muut ehtivät juuri ajoissa omaan ulottuvuuteensa/aikajatkumoonsa, pelastaakseen lapset Osbornilta.
Ensi numerossa (viimeinen) Venom ja Osborn vastaan Ihmeneloset.[/spoiler]