Kirjoittaja Aihe: Kemi Online  (Luettu 13177 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

laureline

  • Vieras
Re: Kemi Online
« Vastaus #45 : 24.05.2006 klo 19:13:31 »
Pian sitten lähdinkin nukkumaan, onneksi koska vähän ajan päästä paikalle oli tullut mm. Jope, jonka myöhemmät illan vaiheet ovat liian arveluttavia tässä kerrottaviksi.
Jopella ei tiettävästi ollut mitään myöhempiä vaiheita  :D
Paitsi että hotelli oli sitten palkannut Jopen hoitamaan huonepalvelutehtäviä... nekin väärässä huoneessa.

pertti jarla

  • Jäsen
  • Viestejä: 2 915
Re: Kemi Online
« Vastaus #46 : 24.05.2006 klo 19:21:45 »
Kaskiset kalvetkoon, mä nukuin Jyden kans samassa huoneessa. Petikumppanina kylläkin Pekko Rinkinen. *snort*....prööt...
Myötätunto ja huumori pois vakavasta asiasta!
-Huolestunut äiti

VesaK

  • Jäsen
  • Viestejä: 15 557
  • Kuka mitä häh?
Re: Kemi Online
« Vastaus #47 : 24.05.2006 klo 19:24:01 »
Kemin karhua ei kannattaisi haastaa! Mutta mää olinkin invincible tuolloin, kun karkkilalainen rumpali oli voittanut Euroviisut... Mutta oikeasti Arihan se taas hallitsi sekä horisontin että vertikaalin... Örisin twilight zonen reunalta että elkää antako Römpötille viinaa, sillä se juo sen kuitenkin. Niin teki.
« Viimeksi muokattu: 24.05.2006 klo 19:28:30 kirjoittanut VesaK »
“Like millions of Americans, I grew up with ‘Peanuts.’ But I never outgrew it.”
- Barack Obama

laureline

  • Vieras
Re: Kemi Online
« Vastaus #48 : 24.05.2006 klo 19:30:16 »
Örisin twilight zonen reunalta että elkää antako Römpötille viinaa, sillä se juo sen kuitenkin. Niin teki.
Eihän Römphouti juonut kuin yhden hikisen kaljan... niin juorut kertoivat ja sekin vain viisuvoiton gunniaksi. Sunnuntaina ei miehelle olut kai maistunut.. mistä mää tiedän.. kertokoon itse jos haluaa.

MarkZero

  • Jäsen
  • Viestejä: 688
Re: Kemi Online
« Vastaus #49 : 24.05.2006 klo 19:46:18 »
Eihän Römphouti juonut kuin yhden hikisen kaljan... niin juorut kertoivat ja sekin vain viisuvoiton gunniaksi...
Hikisestä kaljasta en tiedä, mutta jallusta tiedän, omaa kun oli. Olisin voinut ottaa kuvankin, mutta viidakon laki kieltää jyrkästi Römpötin kuvaamisen. Mutta omin käsin tarjosin jallulasillisen, enkä nähnyt siihen syljettävän. Ei tosiaan kädet maata viistänyt, mutta olihan se näky kun edes yhden ottaa mokoma raittiusmies.

Seuraavana päivänä hän luonnollisesti kiisti Lordin nerouden, tai ainakin vähätteli sitä.

laureline

  • Vieras
Re: Kemi Online
« Vastaus #50 : 24.05.2006 klo 19:51:00 »
Hikisestä kaljasta en tiedä, mutta jallusta tiedän, omaa kun oli. Olisin voinut ottaa kuvankin, mutta viidakon laki kieltää jyrkästi Römpötin kuvaamisen.
Njoo sitten hikinen jallulasillinen. Pitänee piirtää Römbhoute juomassa jallua. Villehän voisi piirtää... vai onko R sitten uusi Muhammad, jota ei guolemanrangaistuksen uhalla saa kuvata. Mutta mullapa on Harrista kännykuva viime syksyn sarjistapaamisesta, yritti estää mutta olin nopea  ;D

VesaK

  • Jäsen
  • Viestejä: 15 557
  • Kuka mitä häh?
Re: Kemi Online
« Vastaus #51 : 24.05.2006 klo 19:54:25 »
R sitten uusi Muhammad, jota ei guolemanrangaistuksen uhalla saa kuvata. Mutta mullapa on Harrista kännykuva viime syksyn sarjistapaamisesta, yritti estää mutta olin nopea  ;D

Joi mitä joi, mutta kuviaan ei halua julki mihinkään. Kyllähän kemikuvia piisaa, lähetin juuri pari sulle.
“Like millions of Americans, I grew up with ‘Peanuts.’ But I never outgrew it.”
- Barack Obama

laureline

  • Vieras
Re: Kemi Online
« Vastaus #52 : 24.05.2006 klo 20:02:50 »
Joi mitä joi, mutta kuviaan ei halua julki mihinkään. Kyllähän kemikuvia piisaa, lähetin juuri pari sulle.
Joo, en ikinä tietenkään laittaisi Harri R:n kuvia mihinkään, pari kuvaa on myös Harrista iltispippaloista, pidän ne vain henkilökohtaisessa säilössä, enkä näytä kellekään. Sitäpaitsi hyviä kuvia ovat...

  Olipa kivoja kuvia minusta ja Davidista... eka kuva ei auennut....
Otinko minä sinusta ja Lloydista? Laita niitäkin jos sulla on.

VesaK

  • Jäsen
  • Viestejä: 15 557
  • Kuka mitä häh?
Re: Kemi Online
« Vastaus #53 : 24.05.2006 klo 20:29:35 »
Otinko minä sinusta ja Lloydista? Laita niitäkin jos sulla on.

On joo, mutta olkoot toistaiseksi. Haluatko myös kuvan Lloydista ja Ilposta? Ei vuan, pitää säästää jotain Sarjainfon 7-päivää -liitteeseen joka joskus sekin vielä tehdään.
Tämä menee taas chättäilyksi, tuolla on ylhäällä yksityisviestisysteemikin, sitä kannattaa käyttää jos on privaatimpaa asiaa. Kuvatilauksia jne.

Mutta asiaan, olisko Kemistä vielä jotakin kerrottavana?
No ainakin se, että kilpailu-albumissa julistetaan Kemin pohjoismainen sarjakuvakilpailu vuodelle 2007.
Säännöt ovat samat kuin ennenkin, takarajana 1.3.2007.
Loput tiedot sivulla www.kemi.fi/sarjis

Kappas, samaisilla sivuilla on vielä lisää hehkeitä valokuviakin!
“Like millions of Americans, I grew up with ‘Peanuts.’ But I never outgrew it.”
- Barack Obama

Ollihietala

  • Ihiminen
  • Jäsen
  • Viestejä: 82
  • Nake me happy
Re: Kemi Online
« Vastaus #54 : 25.05.2006 klo 00:12:23 »
Muutamat "reportaasisarjikset" Kemistä oli herkullisia. Esmers Ollin. Olli, vie Marille. Ja Ramilla saattaa olla muitakin.

Juu, multa löytyy yks pienlehti ja jotain merkintöjä. Skannailen huomenna kuvapäivistä ja sen toisen lehtisen. Mutta kadotin toisen melkein valmiin lehden lähtöhötäkässä, luultavasti Liminkalaisten paperisotkuihin. Se oli just paras ku siinä esiinty tää David Lloydki... huokaus. Löytyisköhän se jostain vielä se A3? Iiiks.


keijoahlqvist

  • Sarjakuvaneuvos
  • Jäsen
  • Viestejä: 3 553
  • -
Re: Kemi Online
« Vastaus #55 : 25.05.2006 klo 03:01:27 »
Se oli just paras ku siinä esiinty tää David Lloydki... huokaus. Löytyisköhän se jostain vielä se A3? Iiiks.
Oli se siellä - mut tulin just keskellä yötä (kolmelta) Jopen luo, olivat jättäneet oven auki mut nukkuvat ite täyttä tuhinaa. Ja iltapalaa on varattu vuoteen viereen.
Mutta lehtees en ottanu mukkaa.

Ollihietala

  • Ihiminen
  • Jäsen
  • Viestejä: 82
  • Nake me happy
Re: Kemi Online
« Vastaus #56 : 25.05.2006 klo 11:24:07 »
http://jellybrainish.livejournal.com/

Latasin vauhdilla kuvapäivis tavaraa journaliin, käykää tarkistaan. (Ne saa sitte isommaksi klikkaamalla töhöt)

mari

  • Jäsen
  • Viestejä: 513
Re: Kemi Online
« Vastaus #57 : 26.05.2006 klo 00:34:26 »
hihii.
löysin nissisen lordi-sarjiksen!! (se kun siis oli hukassa)

parasta kemin antia, ehdottomasti!