Huomenna siis alkaa lukupiiri (hui kun jännittää!), eli siis 24.8. torstaina klo. 17.00 eteenpäin Sokeri-Jussissa. Siellä on käsittääkseni yläkerta, joten pyritään istumaan sinne jonnekkin kivaan nurkkaan... Mut tunnistaa Tintti-sarjakuvakasasta

Olisi mukava, jos mahdollisimman moni pääsisi paikalle...
NIIN, ja näitä tekosyitä ei sitten hyväksytä:
"En mää ku en mää ossaa sanoa mitään fiksua"
Höpö höpö ei me sinne fiksuja olla menossa puhumaan. sitäpaitsi koska mä oon paikalla, niin ne tyhmimmät kommentit tulee luonnollisesti multa joten sitä ei tartte pelätä.
"En mää ku ei mua kiinnosta Tintit"
Pah, sitten jutellaan siitä, miksi se kiinnostaa joitain ja joitain ei... Sitäpaitsi nyt on loistava mahdollisuus sitten viedä lukupiiriä siihen suuntaan mitä itse haluaa, kun jutellaan samalla myös lukupiirin tulevaisuudesta.
"En mää ku en mää oo ikinä lukenu Tinttejä" (!?!)
Ei hätää, mä kävin eilen tyhjentämässä kaukovainion kirjaston Tinteistä, voit lueskella niitä siinä samalla kun muut jutskailee.
"En mää ku en mä tiiä missä se Sokeri-Jussi on"
http://www.sokerijussi.fi/kartta_fi.html"En mää jaksa"
Sarjakuvaihiminenkin tarttee liikuntaa ruumiille (pyöräily/kävely sokeri-jussiin) ja sielulle (hyvää seuraa ja mukavaa keskustelua).
Tervetuloa vaan kaikki mukaan
