Katsoin itselleni vieraasta syystä Elämäni Biisin. Tosin nyt ei teurastamo ollut ns populaarimusiikin suolistuksessa vaan RSO veti klassista musiikkia, josta pidän.
Mutta siinähän on minusta virhe!
Tässä linkki YLE areenassa olevaan jaksooy
https://areena.yle.fi/1-70642626Nyt seuraava asia spoilaa jaksoa .
Jani Halme kertoi vihjeenä että liittyy Ryhmä-X sarjakuvaan. Joten kun siellä on Wagnerin Valkyyrioiden ratsastus tämä taputeltu. Kurt Wagner, painajainen alkukielellä Nightcrawler jakaa sukunimen.
No ei. Halmeen mukaan täällä ei tiedosteta Sibeliuksen suosiota ja ansioita. Ja että Sibelius monumentti on ollut Ryhmä-X sarjakuvassa. Sehän oli Teräsmies spesiaali jossa se oli.
Voin olla väärässä kun en joka X-Men lehteä ole lukenut mutta tällä foorumilla olettaisi että joku muu voi joko vahvistaa tämän tai sanoa" pah,pölö narsistinen besserwisser, Sibelius monumentti on vihreän feeniksin paluussa, UXM annual 68 julkaistu Ryhmä-X lehden loppupäässä"