Helou kaikille tasapuolisesti!
Tuolta mailta ja mannuilta kätösiini päätyi 400 kirjan ja 190 sarjakuvan kasa. Tarkoituksena olisi myydä tavaraa, mutta alan amatöörinä myyntitavan, -kohteen ja -hinnan löytäminen tuntuu uskomattoman isolta operaatiolta. Yllättäen muistin, että täällä kvaakissa on fiksua sakkia joka tietää ainakin sarjiksista varmasti enemmän kuin meikäläinen voisi koskaan tietää yhden elämän aikana.

Voisiko joku siis kertoa mistä lähden liikkeelle? Hieman olen ottanut selvää ja sen verran kuullut, että ns. kirjastojen poistoilla (joita noin 30-40 kirjaa) ei ole ottajia (erään paikallisen antikvariaatin mukaan).
Kuvia kyseisestä keosta löytyy joka kappaleesta, jos joku haluaa mielenkiinnosta perehtyä asiaan. Kuitenkin "oma lehmä ojassa" -henkilöt voivat unohtaa avunantonsa, sillä en ole myymässä yhden, kahden tai kahden kymmenenkään kappaleen erissä.
Kiitos jo etukäteen vaivannäöstä osanottajille. Ja vielä mainittakoon, että majailen Tampereella, mikäli sillä jotain merkitystä tässä asiassa on.