J vähän arvostelua ja oma työ.
Kaiku:En vieläkään ymmärrä töitäsi, mutta niissä on kaikissa sama hypnoottinen tunne...
(Olipas taas rakentavaa...)
Wiljami:Pieni kokeilu: Rehellisesti sanottuna, pidän eläimistäsi enemmän. Ei sillä, että tämä olisi huono, vaan sillä, että eläimesi ovat nerokkaita. Niissä on ajattomuuden tuntua.
Veli LoponenKielipeli2: Katukuva on mahtavaa, ja poliisit inhimillisen näköisiä. Pitää varmaan kommentoida enemmän, kun se painettu versio ehtii meille asti. Ykkönen ainakin oli hieman parempi painettuna.
chasm01: Itse en huomannut perspektiivissä mitään vikaa ennenkuin sanoit siittä, enkä sen jälkeenkään. Puut olivat todella puiden näköisiä ja se on harvinaista. Mitä nyt taustat ovat kauhean valkoisia kahdessa alemmassa ruudussa, mutta se on yleinen ongelma. (siis jos ne taustat ovat edes valmiit vielä, näyttää kuin siihen laatikkoon pitäisi tulla veilä jotain...)
Kespa:Miriam: Todella kaunista, jos niin voi sanoa, varsinkin materiaalit olivat upeasti tehdyt. Pakko vielä lisätä, että tuo on nerokas tapa tehdä ketjua.
Zombi2: Hieman jäykähkön oloinen kaveri, mutta se taitaa kuulua asiaan...
Witchfinfe... öh... ral: Ilme on mitä mainioin. Aivan kuin olisi juuri napannut suuhunsa jotain todella kirpeää.
Ja sitten se sivu: Tätä lukisi mielellään lisää. Itse en kyllä pidä zombeja noin rappeutuneina/luurankomaisina, mutta se on ihan makuasia. Ja jollei keskimmäinen kuva ole taidetta, niin mikä sitten on? Viimeisessä kuvassa on taas tehty tekstuurit tunnollisesti ja hienon näköisesti. Jos ylipäätään pitää keksiä jotain kritiikkiä, on sanottava, että edestäpäin otettuja poseerauskuvia on hieman liikaa.
Jukka KoivusaariOrjatar ja soturi: Minusta varsinkin värit ja toteutus muutenkin olivat hienot. Ja miehen parta (Kun pääsisi edes lähelle omissa töissään). Kuten muutkin jo ovat sanoneet, on tytön pää hieman isohko. Eihän tänne kehtaa omia versioitaan edes laittaa...
JoonaseKuvasi ovat edelleen erittäin onnistuneita, mitä nyt minulla on hieman vaikeuksia erottaa ihmisiä toisistaan, mutta kaipa siihenkin tottuisi.
Kauemmas, tai siis lähemmäs en enää jaksa kommentoida, muuta kuin sanomalla lähettäkää lisää. On ilo katsella.
Ja sitten se oma työ vielä. Tämä siis on 14 sivu Vampires of Finlandista.
(Ja VoF:n 7 ensimmäistä sivua voitte luke MKKPictures 2/2005:stä, ostettavissa muunmuassa täältä:
http://www.kvaak.fi/keskustelu/index.php?topic=4656.0. Tämä siis oli mainos.)
Ja tässä kuva:
