Tämä sarja tuli esiin ketjussa jossa puhuttiin huonoista sarjakuvista. Mutta siis, sitähän julkaistaan uutislehti 100:ssa ja ihan mielenkiinnosta laitoin palautetta että olisiko mahdollista näinkin huonoa sarjaa korvata millään viihdyttävämmällä. No se toinen lehdessä julkaistava strippi on Punasulka, eikä sekään mikään sarjakuvataiteen riemuvoitto ole.
Vastauksena minulle kerrottiin että useat naispuoliset lukijat ovat täysin vastakkaista mieltä ja heihin sarja uppoaa hyvin.
Tämä tuli itselleni täytetänä yllätyksenä koska henkilökohtaisesti en tunne ainuttakaan ihmistä, en miestä enkä naista, joka Six Chixistä pitäisi.
Mutta jos vaikka pääsisin kysymykseeni: Onko täällä mukana naisia ja mitä mieltä he ovat kyseisestä sarjakuvasta?
(Saavat miehetkin vastata:))