Kannattaa laittaa vahti päälle ja tilata heti kun tulee kirjatukun varastoon, ettei käy niin että tapahtuu vahinko varaston siirrossa. Kirjakaupat saavat nämä vasta ilmoitettuna ilmestymispäivänä mutta verkkokaupat voivat toimittaa heti kun on tukusta tilattavissa.
Eikös yksi Blueberry myyty sarjakuvafestivaaleilla ensiksi. En muista että olisi adlibriksellä tai bookyssa ollut yhtään aikaisemmin myynnissä.
Mä en oikeesti tahtoisi ostaa näitä kirjoja netistä ja postin toimittamina. Haluan kirjani ehjänä perille. Enkä usko, että salama iskee samaan paikkaan kahdesti...ainakaan ihan näin äkkiä. Kai ne nyt on ottanut opikseen tästä viimeisimmästä katastrofista.
Uskoisin, että jossain kesän kynnyksellä tää uusin Blueberry-kirja tulee myyntiin...syksyyn on vähän liian pitkä aika.