Peräti neljä haastetyötä, tosin kahdelta tekijältä. Siltikin paremmin kuin odotin, sillä haaste saattoi olla sittenkin vaikeasti lähestyttävä.
Shunichirolta pitkästä aikaa väritetty sarjakuvanovelli. Mukava niin. Tekijän tutut elementit mukana. Pippelistä sen verran, että sellainen muutoin tytön haaroissa ei enää nykypäivänä hätkäytä samalla tavalla kuin ehkä The Crying Gamessa aikoinaan, mutta ei se tässä ilmeisesti ollut tarkoituskaan, pikemminkin kyseessä on arkinen vilautus.
Tuipalille hatunnosto jokaisen biisin käytöstä, vaikkakin välillä kautta rantain. Ehkä määrästä johtuen kuvitus on, öh, tavallistakin karumpaa. Ihan hauskoja pieniä episodeja silti, tutulla Tuipalin kuivan ironisella otteella.
Shunichiro voittaa tällä kertaa, kiitos värien.
- V