Kirjoittaja Aihe: Graafinen Suunnittelu, Ikata, Sasky  (Luettu 920 kertaa)

0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.

Petri Aarnio

  • Graafikko, toimittaja, entusiasti
  • Jäsen
  • Viestejä: 375
  • Waugh!!!
Graafinen Suunnittelu, Ikata, Sasky
« : 08.02.2017 klo 07:50:14 »
https://www.youtube.com/watch?v=hvnrzk02rOQ&feature=youtu.be
Ikatassa voi opiskella graafista suunnittelua kuvallisen ilmaisun perustutkinnossa. Opinnoissa käsitellään laajasti erilaisia visuaalisen ilmaisun esittämistapoja, -tekniikoita, ohjelmistoja sekä julkaisualustoja. Opiskelun myötä voi keskittyä mm. hahmosuunnitteluun ja konseptitaiteen tekoon, joita käytetään pelialla.
https://www.studentum.fi/koulutukset/sasky-koulutuskuntayhtyma/ikaalisten-kasi-ja-taideteollisuusoppilaitos-ikata/graafinen-suunnittelu-artesaani-kasi-ja-taideteollisuusalan-perustutkinto-105449
Studentum.
AKUT TAND BUNDOLO! TARZAN JEL <AKUT, EI TAPPAMISTA! TARZAN ON TÄSSÄ!>

Petri Aarnio

  • Graafikko, toimittaja, entusiasti
  • Jäsen
  • Viestejä: 375
  • Waugh!!!
Vs: Graafinen Suunnittelu, Ikata, Sasky
« Vastaus #1 : 19.02.2017 klo 12:16:46 »
http://www.sasky.fi/sivu.tmpl?sivu_id=9220
Yhteishaku alkaa ensiviikolla. Ennakkotehtävä ladattavissa.
Grasussa osana laajempia visuaalisia konventioita sarjakuvaa voi opiskella sekä kerronnan että teknisestä vinkkelistä. Koulutus on lukiolaisilla 2,5-vuotinen ja peruskoululaisilla 3-vuotinen. Aiempi kertynyt osaaminen nopeuttaa opiskelun läpäisemistä.

Graafinen suunnittelu toteutti myös muiden Ikatan ammattialojen videot. Käden taidoista on kyse. Tähän mennessä julkaistuja ovat:
https://www.youtube.com/watch?v=waucSvviyjA
• Pienoismallinrakennus
https://www.youtube.com/watch?v=nlXBNVa9Kx0
• Vaatetus
AKUT TAND BUNDOLO! TARZAN JEL <AKUT, EI TAPPAMISTA! TARZAN ON TÄSSÄ!>