0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Olisin kuvitellut kirjaa paksummaksi. Toinen juttu, Barks oli näemmä 51-vuotias noihin aikoihin. eikö näitä kirjoja ennen tullut mitään mainittavaa.
"Barks toki teki jo aiemmin vaikka mitä. ..."Niinpä.Onko muuten odotettavissa vuosikirjaa jossa olisi jotain mitä ei ole julkaistu ennen lehdissä.
Panin tuonne palautetta äsken. Katsotaan, muuttuuko kuvaus osuvammaksi. Eipä ole läheskään ensimmäinen tapaus tämä.
Lehtipisteeltä vastattiin, että he ottavat palautteeni huomioon, mutta koska tuote kuuluu taskarin spesiaaleihin ja sen nimi on Kultainen kypärä, sivun kuvaus on oikein.
Barks toki teki jo aiemmin vaikka mitä. Jostain syystä vain tämän sarjan julkaiseminen on aloitettu vuodesta 1950.
Mikähän mahtaa olla tämän sarjan tulevaisuus, kun ensi vuonna aletaan taas julkaisemaan Barksia kronologisessa järjestyksessä albumimuodossa. Alkaa olla varaa valita missä muodossa haluaa Barksinsa lukea.