0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Turun sarjakuvakaupalla oli ennakkomyyntiä Eternauteille ja arvioitu ilmestymispäivä 27.6.2022. Ilmestyykö tämä samaan aikaan kaikille vai saisiko mesenautit tämän aikaisemmin?
Ei taida ehtiä ennen juhannusta?
Miten KVAAK-kirjalle tuo varhainen Hugo Pratt, josta oli artikkeli? Suuressa Sarjakuvakirjassa oli aikoinaan jotain, mutta muuta ei liene julkaistu. Ja sarjan keskeltä Jalava julkaisi yhden albumin Kersantti Kirkin seikkailuja. Oli hyvä.
Ei ainakaan tämän vuoden.
Ehtiiköhän tämän vuoden lomat loppua ensin?
Eternautin tapauksessa se taas meni siten, että Kvaakin ideoista punnittiin parhaat ja kvaak kirjan ylin päättävä elin, kollegio, päätti Eternautista, johon Petteri Oja ehdotuksestani (Turusta Dropsieita noutaessani) tarttui.
Mutta joo, kannattaa ihmisten tosiaan unelmoida kirjallisessa muodossa pitkin poikin Kvaakia, koska onhan se mahdollista että käy kuin Sandman-tarinassa, jossa toivotaan mahdollisimman monen kissan uneksivan paremmasta maailmasta niin että eräänä päivänä saalistajat heräisivät todeksi tulleeseen unelmaansa.
Paketti saatu. Mesenaatinro 50, joten varmaan moni muukin on jo omansa saanut. Toinen vielä tulossa myöhemmin.. Samoin kommentit. Mutta hienolta näyttää päällisin puolin.
Ainakin kirjanmerkissä on joku sarjanumero. Tiedä sitten onko se sama kuin mesenaattinumero.Timo