Sälää..joo, todellakin 'erikoista'krääsää myydään ainakin Riihimäen Suomalaisessa. Mm levyjä ja (jos muistan oikein) jopa pieniäkaramelleja. Tai sitten sekotan nuo karamellit Postiin. Ymmärrän kyllä että levyjä pitää tyrkyttää osta osta ja osta periaateella koska Piratismi on yleistä. En silti ymmärrä miten DVD:eet,levyt ja karamellit liittyvät kirjojen ostamiseen. Luultavasti voi olla että myymälä turvautuu 'heräte'ostosten vaikutukseen.
Eh, kaupathan pyörivät pelkästään heräteostoilla? Ainakin tänänpäivänä ei tunnu hassulta, että jos jokin tuote on pakko saada, sen voi ostaa jopa kaksinkertaisella hinnalla kaupasta kuin netistä, jos sen kaupasta löytää.
Divareissa myydään kiltisti DVD:tä, levyjä, kirjoja ja lehtiä ja mun mielestä sellainen tietyssä mielessä kätevämpää; vaikken hirveämmin levyistä välitä, kirjoja ja DVD:tä tulee sen verran ostettua, jotka tietenkin toivois löytävän samasta paikasta. Tietenkin, valikoimat eri kaliiberia Suomalaisen kanssa.