Nerokasta. Olin koko viime viikon kuumeessa, kurkkukivussa, päänsäryssä, oksennustaudissa ja huimauksessa. Sunnuntaina loppui.
Lauantaina tuli silmään kuitenkin tulehdus, haittas hiukan näköä.
Maanantaina menin normaalisti töihin. Olin pari tuntia töissä. Kymmentä minuttia ennen kun piti lähteä käymään työterveyslääkärillä sen silmän takia, tulee linjalla virhetilanne. Ohjauspaneeli oli tietysti toisella puolella hallia kuin minä. No, lähden sinne sitten juoksemaan. Puolessavälissä matkaa teen virhearvioinnin osittain puuttuvan näön takia, kompastun ja juoksen pää edellä päin tiiliseinää.
Aivotärähdys ja iso haava päässä. Ensiavussa liimasivat sen kiinni. Ranne aivan järkyttävän kipeä, mutta onneksi vasen, niin voi piirtää.
Ja tämä on täällä ketjussa koska: Tässä vaiheessa vielä ajattelin, että jes! Pari päivää sairaslomaa, saa olla kotona ja piirtää. Koitan sitten piirtää U.S.A. Fightersia, ja on jo luonnostellut sivun, niin päästä tippuu iso veritippa keskelle sivua. Tässä vaiheessa menee hermot.