"...pelkkää ristiriitaa..."

kyllä.Todettakaoon että herra Oja on lukenut VAIN lyijykynäillyn luonnosversion eli n. 35 sivua. Nyt albumissa 64 sivua ja enempi vähempi sekavuutta, viinaa kyllä ja huimausaineitakin nautitaan, mutta jos ei ole niitäkään kokenut ei tiedä niistäkään mitään.Sekavissa oloissa ollaan siis, ja tositarkoituksella.Sivuja myös poistettu ja, muutettu ja uusia yli 30!
Elämä on tällaista, jos uskaltaa oppia ja jopa muuttaa mielipiteitään kun on jotain oppinut, ei se olekaan niin yksinkertaista kuin mustavalkoisissa sarjakuvissa on ENNEN ollut.Eräs toinen pienkustantaja sen sijaan totesi Kultaisesta Nuoruudesta: .."...tämä on aikamoninen soppa!Mutta silleen hyvällä tavalla ja ihan tällaista EI OLE KUKAAN Suomessa aiemmin tehnyt!"
Niin ei mua siis harmita tienata edelleen rahaa albumilla mikä ei kelvannut jollekin edes ilmaiseksi, syyksi kerrottiin "...tää o niinku sekava..."!
...ja siis vitun hyvä albumi.