Minulla muuten on edellinen englanninkielinen CBL kokonaisuudessaan, kaikki 141 albumia. Väritys on onnistunut, mutta pientä sahalaitakuviota esim. ruutujen reunoissa on joissain albumeissa. Ja paperi oli mattapintaista, eli parempaa kuin suomenkielisessä CBL:ssa (joskaan ei sen paperi muistaakseni kovin kiiltävää ole).
Ilmeisesti uudessa boksi-versiossa on kaikki sarjat väritetty uudelleen:
"Remastered in more exceptional quality and color than earlier editions". Vai viittaisiko tämä siihen, että värit on samat kuin eurooppalaisessa kirjasarjassa.
Daan Jippesin uudelleenpiirtämät Barksit ilmestyvät lähiaikoina omana kirjanaan englanniksi (pehmeäkantisena).
Jos jotakuta hatuttaa suomenkielisen version kova hinta, lohduttautukaa sillä, että saatte varmasti rahanne takaisin jos myytte sen joskus.