Wannabee. Jee! Suoraan tussilla! Olet sankarini!
Tosi hyvä tunnelma alarivillä.
---
Tässä on kyse siitä, että uskaltaa voittaa pelkonsa. Tehdä jotain sellaista, josta on arvostellut muita ja joka pelottaa itseään. Olla haavoittuva ja antautua halveksunnan kohteeksi. Tai ainakin olemaan miellyttämättä ketään.
Ei niin, että olisi aidompaa ja jotenkin parempaa tehdä pikaisia suttusarjiksia kuin päivätolkulla hiottuja, vaan niin, että uskaltaisi tehdä mitä ikinä haluaakin ilman pelkoa muiden ja itsen asettamista rajoituksista.
Yhtä hyvin tähän voisi joku 'pikainen suttaaja' laittaa teoksen, jota on yrittänyt tehdä päivätolkulla, mutta se on täynnä anatomisia virheitä ja muutenkin mutkallaan (vaikka kuinka yritti). Ehkä joku 'suttaa', koska ei uskalla yrittää piirtää 'paremmin'. Jos ymmärrätte pointtini.
![Cool 8]](https://www.kvaak.fi/keskustelu/Smileys/classic/cool.gif)