0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Minulle ei aivan auennut, mikä Ollin hirttäytymisessä niin erityisen kristillistä oli.
Toiset tempaistaan,toiset jätetään.Iso kirja kertoo näin. :sleepy:
hirtt..? Tempausja koska joka vitsi paranee selittämällä: tuossa taannoin oli luvassa kaikkien "aitojen uskovaisten" taivaaseennousu oliko se nyt sitten toukokuussa.Rapture kääntyy tietty Ylöstempaukseksi suomeksi.
Mmmjaha. Ehkä hieman haettua. Mutta kiitos valistuksesta!
hirtt..? Tempaus taivaaseennousu oliko se nyt sitten toukokuussa.
Hasselpähkinä ja saksanpähkinä ja linkki itse strippiin. Toki saksanpähkinä on kuorineen päivineen saman näköinen kuin hasselpähkinä, joten kömmähdys olikin vain yksinkertainen tarkemmin katsottuna.
Fingerporin kokonaisvaltainen tajuaminen vaatii paisi mielikuvitusta myös kohtalaista yleissivistystä. Muistakaapas tutkailla myös suomenkuvalehti.fi:stä "Tähän on tultu" -blogi. Sieltä selviää mitä on PJ mieltä esimerkiksi Gaddafin kohtalosta.
Niin paljon kun Fingerporista onkin iloa riittänyt, tänään hauskin aiheeseen liittyvä asia pomppasi silmiini Suomen Kuvalehden nro 42/11 sivulta 71.
Kerro lisää tai