Marvel Fanfare oli sellainen lehti, johon ei varsinaisesti "tehty" mitään vaan siinä julkaistiin sarjoja jotka olivat aikoinaan syystä tai toisesta jääneet julkaisematta.
Ai semmonen lehti. No se saatto olla niin, että Byrne teki sen tarinan Hulkin omaa lehteä varten, mutta sitä ei siihen haluttukaan. Joutuihan Byrne muutenkin lopettaan Hulkin kesken, kun päätoimittaja ei sittenkään tykännyt sen suunnitelmista. Ja pian sen jälkeen tulikin sitten Teriksen uudistaminen eteen.
Luin muuten just vähän aika sitten uusimmat (tai ne, mitkä viimeksi olen käynyt hakemassa) Action Comicsin (832), Blood of the Demonin (9) ja Doom Patrolit (16-17).
Simone piti taukoa AC:ssä ja sen kyllä huomasi. Tarina ei ollut niin hyvä kuin normaalisti. Tuli jo semmoinen olo, ettei se haittaakaan, kun Byrneltä loppuu AC. BotD tuntuu parantavan tahtiaan. Etrigan seikkaili unimaailmassa ja aika hyvin se oli toteutettu. Taas kerran todistettiin se, että Byrne todellakin tekee taustoja ja muutenkin panostaa ihan uskomattomasti piirroksiin. Niin ja Dan Green hyppäsi tussaajan paikalle. Oivallista jälkeä.
Doom Patrol taas siirtyy numeron 18 jälkeen kategoriaan lehdet, joiden lopettaminen ottaa päähän. Tää on koko ajan parantunut ja oli taaskin valtavan hyvä. Kyllähän 18 numeroa (+6 JLA:ta) ihan hyvä saavutus on, mutta selvästi olisi Byrnellä ollut hyvää matskua vielä pitkälle eteenpäin. Saas nähä miten homma loppuu.