On kysytty vääriltä ihmisiltä mielipide ja Neil Gaiman on ostettu hiljaseksi.
Varmasti Putin ollut asialla tässäkin...muuttanut Deepfacellä Contantinen kasvot naispuoliseksi.
Kyllä Alan Mooreakin vi....kiukuttaa!
Katoin loputkin jaksot ja ne näytti ihan hyviltä. Onko tietoa, koska tää jatkuu eli koska tulee 2. kausi.
En nyt ole ihan varma, vitsailetko, mutta siis Constantinen hahmoa ei ole muutettu vaan hänet on korvattu Johanna Constantinella, jonka esiäiti oli lady Constantine (joka varmaankin myös nähdään sarjan myöhemmissä osissa).
Constantine, John saanee oman sarjansa HBO Maxille, joka on todennäköinen syy sille, miksei hahmoa voitu käyttää Sandman-sarjassa.
Constantine on myös eräänlainen "ikuinen" hahmo itsekin,
constantiner, joka narraa jumalia ja paholaisia vuosisadoista toiseen.
Katsoin vasta ensimmäisen jakson, ja täytyy sanoa että napakymppi. Hahmot, lavastus, tunnelma...
Gaiman admits that Coleman's take on the character is the best he's seen to date.
"I think Jenna is the best Constantine on screen so far, and weirdly somehow the truest, because she both has the humour and the attractiveness and that sleazy, doomed quality.
"You know that if you fall in love with her, you are dead and demon-fodder and you also know that you can't help falling in love with her."
https://www.digitalspy.com/tv/ustv/a40793611/the-sandman-constantine-jenna-coleman-explained/