No huh huh:
Hirmuisia uutisia
Sarjakuvahahmo Harald Hirmuinen siirtyy valkokankaalle.
July 17, 2003 - Variety kertoi epätodelta kuulostavan uutisen, jonka mukaan sanomalehtistrippi Harald Hirmuinen saattaa muuttua elokuvaksi Abandon Picturesin (Hylätyt kuvat??) toimesta. Abandon aikoo muuntaa kaljaa kittaavan ja punapartaisen viikingin seikkailut elävillä näyttelijöillä toteutetuksi pitkäksi elokuvaksi.
Dik Browne loi Haraldin 1973. Sarjaa piirtää nykyisin hänen poikansa Chris. Sarja ilmestyy yli 1,900 sanomalehdessä, 58 maassa, 13 eri kielellä.
Chris Browne kertoi Varietylle, "Joka aamu herään ja istuudun pöytäni ääreen jatkaakseni työtä isäni unelman eteen. Minulle on äärettömän tärkeää, että tulevatkin sukupolvet saavat lukea Haraldia. Ja nyt tämä ajatus, että hän pääsee astumaan ulos ruudusta ja saa oman äänensä kuuluviin, on suorastaan sanoinkuvaamattoman jännittävä."
-- Brian Linder