On myös tarinoita jotka muuttuvat hyvästä kehnoksi tai toisinpäin. Itseäni ainakin ärsyttää, kun Red Hillin Verilöylyn alun piirsi kohtalaisen hyvä Giolitti ja lopun erinomainen Ticci. Olisin halunnut, että Ticci olisi piirtänyt tuon tarinan alusta loppuun, niin tarinastahan olisi tullut ihan huikean hyvä, sillä eihän Red Hillin Verilöylyn juonessa mitään vikaa ole ainoastaan Giolittin piirrokset eivät miellytä minua.
Vanha viesti mutta vastataan nyt silti. Omasta mielestäni ei olisi ollut pahitteeksi ollenkaan jos Giolitti olisi piirtänyt tuon tarinan alusta loppuun. ( kaverini samaa mieltä) Pidän Giolittin taiteesta. Toki Ticci on Ticci vaikka voissa paistaisi, enkä olisi voinut oikein kuvitella ketään muuta taiteilijaa kuvittamaan juuri kyseisen tarinan loppuun kuin nimenomaan Ticci. Mutta Giolitti ei ole tainnut piirtää alusta loppuun kuin vain kolme tarinaa,
Kaupunki ilman lakia, Käsi louhikossa ja Wickenburgin sheriffi. Se on jokseenkin sääli. Olisin halunnut nähdä hänen piirtämiä tarinoita enemmänkin.
Giolittihan aloitti Texin parissa jo 70- luvun loppupuolelta tarinassa
Veristä hiekkaa 1977, josta harmillisesti piirsi vain muutamia ensimmäisiä sivuja. En muista kuka piirsi tuon tarinan loppuun. Oliko Fusco?
