Tulipas hommattua ja luettua melkein koko marvelin Annihilation tarina kokonaisuus Drax The Destroyer: Earth Fallista mini sarjan loppuun jälkispinofit pitää hommata myöhemmin, sarja oli täyden 10 ja papukaija merkin arvoinen tarina hyvä ja piirrostyö kaikissa numeroissa hyvä.
Mitä mieltä ovat muut annihilationia lukeneet ?
Porukaahan kaatu enemmän kuin herätysjuhlissa tässä sarjassa ja taitaapa olla paikoitellen parin sankarin, roiston ja rodun kuollessa jopa raaempi kuin civil war voi olla että jotkut kuolevat pysyvästi kuten Quasar ja Supreme Intelligence
ja jotkut muutuvat merkitävästi tulevia juonikuvioita silmällä pitäen hopeasurffari rupeaa uudestaan galactuksen sanansaatajaksi
vai mitä mieltä olette ?
Tykkäsin kovasti. Saa nähdä mitä Heralds of Galactus sarjasta seuraa. Itse kylläkin toivon että Thanos ei pysy kuopattuna koska olen hillitön Thanos-fani..
Paaaaljon parempi kuin esim. Civil War IMO. Tuli mieleen Operation Galactic Storm jossa Kree-rotu sai kynsilleen pahemman kerran. Sitäkään ei tainnut ikinä tulla suomeksi?
Tämähän oli mukava paketti. Thanosta ei näe kyllä liikaa ja tässähän äijä näytti niitä mukavia puolia itsestään. Repi Moondragonin korvan, heh. Nylki häneltä käden, hehheh.
Pitänee jostain hommata kaikki lehdet missä Thanos seikkailee. On se tyly.
Ronanin minisarja oli tässä tapauksessa se heikoin lenkki, tylsän näköinen kuvitus sekä itse päätarinaan kuulumattomuus tekivät tästä turhimman "ostoksen".
Ehkä hieman yllättäen pidin Super-Skrullin toilailuista eniten näistä alkusoitteluista. Tuli SS:stä ihan uusia puolia esille; tunteilua raakuuksien välissä.
Pääsarja itsessään oli mielenkiintoinen ja yllättäväkin vaikka hieman lyhyeltä tuntuikin. Johtuu varmaan siitä että luin putkeen kaikki osat.
Luulin että tuossa ekassa Annihilationissa listitään suurin osa Marvelin alien-lajeista. Mutta lähinnä siis niiden tunnetuimpia edustajia pääsi hengestään.
Kyllähän Skrullit kokivat käsittääkseni lähes sukupuuton.
Edit: Kiitos suositteluista, ilman niitä tuskin tätäkään olisin löytänyt.