Kvaak.fi - keskustelu

Sarjakuvanlukijoiden keskustelut => Sarjakuvaelokuvat, televisiosarjat ja animaatiot => Topic started by: Curtvile on 03.06.2006 klo 23:00:23

Title: Who wants to be a superhero?- erilainen tosi-tv?
Post by: Curtvile on 03.06.2006 klo 23:00:23
Tähän törmäsi paitsi SFXssä myös Jussi Ahlrothin blogissa joten lienee korkea aika tuoda se myös Kvaakin sivuille.

Stan Lee toimii idolstuomari Simon Cowellin ominaisuudessa tässä Sci-fi channelin sarjassa, jossa siis...pyritään supersankareiksi? Finalistista tehdään sarjakuva. Tähän mennessä trikoitaan ovat esiteelleet mm. Monkey man, Ice Bitch, Bubble Man, hula-hoop Girl ja Slimeball.
Tosi-tv ON elämää ihmeellisempää.
Koska USA on oikeusjuttujen luvattu maa Ezulin kannattaisi ottaa yhteyttä koskien kvaakhaastetta surkeat sankarit...

Sarjan linkki on http://www.whowantstobeasuperhero.tv/
Title: Re: Who wants to be a superhero?- erilainen tosi-tv?
Post by: Crunédain on 19.06.2006 klo 12:35:06
Olen muuten kuullut tästä. Siinä saa aikuiset olla kovasti oman sarjakuvan perään (itse olisin ainakin ;D) jos suostuvat laittamaan "supersankaripuvun" päälleen ja mennä tv:seen.
Title: Re: Who wants to be a superhero?- erilainen tosi-tv?
Post by: Curtvile on 13.09.2006 klo 11:00:30
Vielä en ole saanut katsotuksi ainuttakaan jaksoa kyseistä sarjaa mutta jo ensi kuussa Dark Horse : http://www.darkhorse.com/profile/profile.php?sku=14-295  julkaisee sarjasta oman sarjakuvansa.

Mitä seuraavaksi?