Kvaak.fi - keskustelu

Sarjakuvamarkkinat => Haetaan ja tarjotaan ammattitaitoa => : Timo Kähkönen 05.04.2006 klo 15:02:51

: Myynti&markkinointi-lehti etsii sarjakuvaa
: Timo Kähkönen 05.04.2006 klo 15:02:51
Myynti&markkinointi-lehti on yritykseltä yrityksille myyvien myyntiedustajien ammattilehti. Se on A4-kokoinen aikakauslehti, keskimäärin 84-sivuinen ja ilmestyy 9 kertaa vuodessa.

Se liikkuu myyntihemmon ja markkinoinnin maailmassa, jossa tulot ovat joskus kovat ja vitsit usein painokelvottomia. Se on kuitenkin värikäs ja erittäin monipuolinen maailma.

Lehti haluaa seikkailemaan joka numeroon 1-2 kuvan kokonaisuuteen oman, jossain mielessä humoristisen tyypin tai kaksi, ehkä yhden kumpaakin sukupuolta.

Lehden tyypillisestä lukijasta on roppakaupalla monenlaista, tutkittuakin tietoa. Lehti voi tutustuttaa kiinnostuneen piirtäjän syvällisesti lukijoihinsa.

Jos olet kiinnostunut tällaisen sarjakuvan luomisesta, lähetä viestiä timo@kahkonen.com, niin saat lehden yhteyshenkilön yhteystiedot. Piirtäjä tekee sopimuksen suoraan lehden kanssa.

: Re: Myynti&markkinointi-lehti etsii sarjakuvaa
: Juha Kouvalainen 20.06.2006 klo 15:32:28
Ilmoitus on vanhentunut, lehti on löytänyt jo piirtäjän.
: Re: Myynti&markkinointi-lehti etsii sarjakuvaa
: tertsi 20.06.2006 klo 16:17:25
Ilmoitus on vanhentunut, lehti on löytänyt jo piirtäjän.
Kenet?
: Re: Myynti&markkinointi-lehti etsii sarjakuvaa
: Timo Kähkönen 28.01.2007 klo 23:17:35
Tekijä K. Erkkilä, sarjakuva Janne Juniori.
: Re: Myynti&markkinointi-lehti etsii sarjakuvaa
: Kalle Erkkilä 31.01.2007 klo 20:31:47
Tekijä K. Erkkilä, sarjakuva Janne Juniori.

Juu, minä olen se onnellinen, joka duunin sai.

Niille, joille en ole tuttu, lyhyt tietopaketti:
Piirtelin kansia sekä sarjiksia 90-luvulla Suomen Mad-lehteen ja 2000-luvulla Butler Pequis - Käytösopas -sarjakuvaa Oho-viikkolehteen. Joitakin pienempiäkin viritelmiä on ollut/on.

Eka albumikin on valmis, kustantajakin on, julkaisuajankohta on auki.

Lisäksi teen kuvituksia, graafista suunnittelua sekä pelisuunnittelua.

Töitäni voi käydä katsomassa: www.sevenmonkeys.net (kyllä, siellä on apinoitakin!).

Ja kiitos Timo siitä kun hoidit Janne Juniorista ilmoittelun täällä. En itse muistanut :)