Kvaak.fi - keskustelu

Sarjakuvanlukijoiden keskustelut => Sarjakuvien ostaminen ja keräily => : kariki 26.10.2003 klo 14:22:11

: VARASTETTU
: kariki 26.10.2003 klo 14:22:11
 VARASTETTU
Rosvot kävivät vintissä viime viikolla ja veivät Aku-Ankan vuosikertoja 60-luvun lopulta ja 70-luvun alusta. Lehtiä tosin saattoi puuttua ja osa oli lasten risoiksi lukemia.
Jos siis myyntiin tulee/on tullut Akuja, joissa on nimilappu Timo Kiravuo tai Timo/Tiina Kiravuo, niin ne ovat meiltä varastettuja.
kari@kiravuo.net, 26.10.2003
: Re:VARASTETTU
: Esa 26.10.2003 klo 15:48:45
Hirveetä miten röyhkeitä jotkut on! Ois nyt varastanu vaikka rahaa. Enpä oo ennen kuullu sarjakuvarosvoista. Varmaan nyt alkaa joku hirvee rikosaalto. ;D
: Re:VARASTETTU
: kariki 26.10.2003 klo 16:45:48
Kyseessä olivat ammattivarkaat, eivät huumehörhöt tai pahakuriset kakarat. Olisivathan ne varmaan varastaneet rahaa, jos sitä olisi säilytetty kerrostalon vinttikomerossa. Mutta rahaksihan noita lehtiäkin voi yrittää muuttaa. Oli siinä hyväkuntoisiakin vuosikertoja.  Lisäksi ne veivät yhden "antiikki"lampun, iso joukko kirjoja ei kelvannut.
Tunnearvo tässä on kuitenkin suurin. Meidän lapsemme, 40v. ja 38 v, olivat juuri luvanneet kaivaa lehdet lapsenlapsille, joten pettyneitä oli monta, kun vorot vetivät välistä.  :o
: Re:VARASTETTU
: Viltuska 26.10.2003 klo 19:15:26
 ::)Ah, voi kunpa joku varastaisi sarjakuviani ... siis minun itseni tekemiä.
: Re:VARASTETTU
: Otto Sinisalo 26.10.2003 klo 23:31:43
::)Ah, voi kunpa joku varastaisi sarjakuviani ... siis minun itseni tekemiä.

Et varmaankaan tarkoita pahaa, mutta ole hyvä äläkä vitsaile, kun ihminen on menettänyt tärkeää omaisuuttaan.

Jos jollakin lukijalla on oikeasti hyödyllistä tietoja koskien varkautta, ilmoittakaa Karille sähköpostilla osoitteeseen  kari@kiravuo.net.

Tämä viestiketju on suljettu.