Kvaak.fi - keskustelu
Sarjakuvamarkkinat => Tapahtumat, näyttelyt ja koulutus => : roju 15.05.2005 klo 22:25:31
-
Vaikka arvon herrat ovatkin itse vallan vaatimattomia, niin mainostettakoon täällä: Tommi Musturin ja Benjamin Bergmanin sarjakuvavaikutteisia (?) maalauksia Kolassa Helsinginkadulla kaiketi toukokuun loppuun. Mainostan, kun olivat mieleeni.
Ai niin, ja Aralis-kirjastossa taitaa jo olla Anne Muhosen Ada-sarjakuvia? Sinne en ole vielä ehtinyt.
-
Virallinen Ada-näyttelytiedote tullee Kvaakkiin varmaan ihan lähipäivinä, mutta näyttely tosiaan löytyy jo Aralis-kirjastokeskuksesta ja kestää 30.6. asti.
Avajaiset 26.5., klo: 18-20. Tervetuloa! :)
Kuvia näyttelyn ripustuksesta löytyy kotisivuiltani: http://www.adasarjakuva.com/site/flash/ajankohtaista/tapahtumat.html
tai
http://www.adasarjakuva.com/site/html/ajankohtaista/tapahtumat.html
-
BEPA & STONDIS
N. 970 cm Benjamin B. Bergmanin ja Tommi Ö. Musturin maalauksia ravintola Kolassa Kalliossa (Helsinginkatu 13). Näyttely on esillä toukokuun loppuun asti. Pöheiköt pesuun!
http://www.boingbeing.com/flyers/bepastondis.html
http://www.kola.fi/
-
Yhdistän nämä kaksi ketjua, kun tuo tomun aloittama oli jo rojun aloittamana.
Mutta miksi rojulla on Bema ja tomulla Beba?
-
Yhdistän nämä kaksi ketjua, kun tuo tomun aloittama oli jo rojun aloittamana.
Mutta miksi rojulla on Bema ja tomulla Beba?
Ei Bema eikä Beba vaan BEPA - näyttelymme nimi siis Bepa & Stondis.
-
Okei. Korjasin tonne aloitusviestiin nimen.