Kvaak.fi - keskustelu

Sarjakuvanlukijoiden keskustelut => Nettisarjakuvat => : Jarkko Sikiö 12.04.2022 klo 22:28:01

: Webcomic Library
: Jarkko Sikiö 12.04.2022 klo 22:28:01
Webcomic Library (https://tagpacker.com/user/webcomic.library) arkistoi nettisarjoja, ja projekti vastikään ylitti 2 000 sarjan merkkipaalun.

Sivu näyttää hassun epäviralliselta, vaikka käytännössä sen tukena on Yhdysvaltojen Library of Congress (https://www.loc.gov/item/lcwaN0028570/) (hallituksen sivu, skrollaa alalaitaan lukeaksesi taustat englanniksi).

En ole sivusta seuraamista enempää tähän projektiin tutustunut, vaikka kysymyksiä toimintaan, rajauksiin jne. tulee välittömästi mieleen.
: Vs: Webcomic Library
: X-men 13.04.2022 klo 19:50:04
Tuolla on erikoinen kategoria nimittäin Banned Books, tiedä sitten millä perusteella bannattu kun ei niissä näyttänyt olevan mitään erikoista (1 linkki meni Amazonin sivulle joka tuskin myy mitään arveluttavaa).