Kvaak.fi - keskustelu
Sarjakuvantekijöiden keskustelut => Luonnokset, tekovaiheet ja suunnittelu => Topic started by: Tuipal on 02.11.2021 klo 15:17:45
-
Kiireessä lentokentällä tein, niin virheitä jäi, nyt oikea teksti:
Olen viimeisen vuorokauden aikana ylittänyt viisi kertaa kahden EU-maan välisen rajan. Minulla on kaikki dokumentit, mutta sen verran on ollut hankaluuksia Koronan ja digitaalisen koronapassin kanssa, että marraskuun haasteen aihe on vapaa, mutta mukana pitää olla: 1. Rajan ylitys, 2. Koronapassi/koronarokotustodistus ja 3. Byrokraatti.
Toivottavasti ymmärsitte. Onnea.
Edit 05.11.21
-
Hieman vaimealta näytti, mutta viime hetkellä Piiran pojat osoittivat kansalaiskelpoisuutensa ja pelastivat tilanteen. Oli hienoa nähdä, että team Piira ylitti totutun mukavuusalueensa sangen sujuvasti. Niinpä minun on todettava, huolimatta ankarasta ulkopoliittisesta painostuksesta, että voittaja on Shunciro.
Onnea voittajille.
-
Kiitoksia!
Tuumailen haasteen aiheen illan aikana.
- Jukka