Kvaak.fi - keskustelu
Sarjakuvantekijöiden keskustelut => Välineet ja oppaat => Aiheen aloitti: Holle - 01.12.2011 klo 11:41:40
-
Tuttavani avasi taiteilijatarvikekaupan (http://www.akvarellielli.fi/sarjakuva-manga-sarjakuva-c-44_60.html) jossa myös sarjakuvantekoon tarvittavia välineitä. Hän ottaa mielellään myös tuote-ehdotuksia vastaan. Hinnat ja postikulut mielestäni kohtuullisia mutta käykää tutustumassa.
-
Thx vinkistä Holle, alko polttelemaan. Opiskelianahan on hyvät mahdoliisuudet ostella vaikkapa uusia siveltimiä-todtodtod. Täytynee toivoa Joulupukilta muutamia tuotteita Hollen linkistä. Tulisi henkisesti valkoinenjoulu.
-
Onnea ystävällesi. Täytyy sanoa, että hän on hyvin rohkea kun uskaltaa avata liikkeen ja vieläpä taidetarvikeliikkeen näinä epävarmoina taloudellisina aikoina..
jatkuvasti puhutaan, että lama tulee ensi vuonna, euro voi kaatua, työttömien etuuksia kiristetään vaikka lama tulossa.... hyvin synkkää näköpiirissä. >:(
Rohkeaa sanon minä.
-
Joo, siis onhan atm taloustilanteiden takia suhkoht riskialtista yritys. Uskon ettei voi epäonnistua jos ei yritä. Yrittämättä jättäminen on luovuttamista, ei se toimi tässä maassa. Toisaalta serkku sanoi aikoinaan ;'Suomessa on parasta olla työtön.'
Diagnoosti pöytään ja pikkustaflunssaa pätkäduunia edeltävästi woulaa.
On se joillakin tämä elämäntarkoitus hukassa, tämä kauppa asia on kyllä bueno.