Kvaak.fi - keskustelu

Sarjakuvamarkkinat => Haetaan ja tarjotaan ammattitaitoa => Topic started by: pitkä mies on 20.10.2011 klo 12:30:52

Title: Huuda Huuda etsii työharjoittelijaa
Post by: pitkä mies on 20.10.2011 klo 12:30:52
Avoin yhtiö Huuda Huuda etsii työharjoittelijaa 1.11.2011 alkaen (Kelan rahoittama työharjoittelu tai oppilaitoksesi rahoittama harjoittelujakso).

Työtehtäviin kuuluu mm. seuraavaa:

Kirjojen myynti ja edustus erilaisissa myyntitapahtumissa
Juoksevien asioiden hoitoa kuten kirjalähetysten pakkaus ja postitus
Mahdollinen sarjakuvateosten taitto, mainosten muotoilu sekä muu graafinen suunnittelu (PhotoShop ja InDesign -tuntemus lasketaan eduksi)
Kirjojen jakelu Helsingissä

Työ tapahtuu pääosin Helsingin Sarjakuvakeskuksessa (Hämeentie 150, Helsinki), missä Huuda Huudan kirjavarasto sijaitsee. Työ on monipuolista, itsenäistä ja liikkuvaa, antaen kuvan siitä, mitä kaikkea kirjojen tekeminen sekä pienen kustantamon arki pitää sisällään.

Toivomme harjoittelijalta mahdollisuutta täyteen kuuden kuukauden harjoittelujaksoon, mutta myös hakemukset lyhyemmälle ajalle otetaan vastaan. Lähetä vapaamuotoinen hakemus sähköpostitse osoitteeseen:

info (at) huudahuuda.com

Lisätietoa kustantamosta: http://www.huudahuuda.com
Title: Vs: Huuda Huuda etsii työharjoittelijaa
Post by: Kreegah Bundolo on 20.10.2011 klo 12:53:41
Tämä olisi juuri sitä mitä kaipaan juuri nyt. Taittohommia, postitusta ja pakkailua. Valitettavasti oma yrittäjyyteni mahdollisesti hankaloittaa KELAlta tuen saamista.

Mielenkiinnosta kysyn että millä tavalla olette järjestäneet harjottelijan alituisen valvonnan? Itselläni kun oli harjoittelija Tammelan kirjakaupassa 2008-2009, tuen ehtoihin kuului että harjoittelija on koko ajan esimiehen valvonnassa ja saa taukoamatta neuvoja ja ohjausta. Kiersin tämän olemalla ruokatauolla kahdeksan tuntia päivässä.
Title: Vs: Huuda Huuda etsii työharjoittelijaa
Post by: pitkä mies on 21.10.2011 klo 08:01:29
Tuen ehtoihin kuului että harjoittelija on koko ajan esimiehen valvonnassa ja saa taukoamatta neuvoja ja ohjausta. Kiersin tämän olemalla ruokatauolla kahdeksan tuntia päivässä.

kiitos vinkistä!