Arina oli jossain määrin isän puolen mummeleiden tuttu. Sarjakuvatriviaa, tiesittekö että hän suunnitteli juhlapaikan somistuksen, kun Hitler tuli Suomeen?
Arina oli jossain määrin isän puolen mummeleiden tuttu. Sarjakuvatriviaa, tiesittekö että hän suunnitteli juhlapaikan somistuksen, kun Hitler tuli Suomeen?Pakko heittää tähän vähän off-topicia, sori. Sitähän ei varsinaisesti juhlittu että herra Hoo tuli Suomeen vaan kyseessä oli kaiketi C.G.E.M.:n 75-vuotispäivä, eiks ni. :)
Pakko heittää tähän vähän off-topicia, sori. Sitähän ei varsinaisesti juhlittu että herra Hoo tuli Suomeen vaan kyseessä oli kaiketi C.G.E.M.:n 75-vuotispäivä, eiks ni.
Lukiessani mainiota Lasten Kuvalehti -artikkelia päädyin tsekkaamaan myös vanhan Kissalan Prinsessa -juttuni. Vasta nyt huomasin sen lopussa Tuija Arina-Sundelinin vastauksen/korjauksen artikkeliin. Tuli vain mieleen, että häneltä saattaisi saada tietoa ja tarkennusta liittyen Seppo Arinan tuotantoon ja uraan. Mitä lie originaaleja säilynyt... Meiliosoitekin näkyy olevan:
tuija.arina-sundelin at vaasa dot fi
(Tämä oli teille muille, hoksaavaisemmille tietenkin tuttua, mutta nostetaan asia nyt tännekin...)
Tuija näyttää arvostavan suuresti isänsä työtä (http://www.pohjalainen.fi/teemat/kulttuuriteematarticle.jsp?p=264&article=492168&Title=Haikeana+mutta+ylpe%E4n%E4+is%E4n+n%E4yttelyss%E4).