Kvaak.fi - keskustelu
Sarjakuvanlukijoiden keskustelut => Kotimaiset sarjakuvat => Topic started by: Tuukka on 11.05.2004 klo 19:05:51
-
Onko ko. herrasta kuulunut lähiaikoina mitään? Aikoinaan miehen sarjakuvia löytyi mm. Tähtivaeltajasta (teologinen puutarha) ja sarjakuvastimesta.
Onko teologista puutarhaa tai muita Hynnisen sarjakuvia muuten julkaistu koskaan albumina ???
-
Muistaakseni Maaginen matka -niminen albumi ilmestyi Sarjamafian kustantamana, joskus 1998.
Timo
-
Muistaakseni Maaginen matka -niminen albumi ilmestyi Sarjamafian kustantamana, joskus 1998.
Timo
Mahtaisiko kyseistä albumia vielä löytyä jostain? Kävin läpi tuntemani nettikaupat (ei montaa) enkä löytänyt mitään.
-
ubu-sivuilta. linkki jossain päin kvaakkia.
-
Kiitos!
-
Hynninen puuhastelee nykyään lähinnä musiikin parissa. Nopeiiten löytänee täältä (http://www.hellridemusic.com/forum/forumdisplay.php?f=17) nickin Albert Witchfinder suojista. Tsekatkaapa bändit The Candles Burning Blue (http://koti.mbnet.fi/tcbb/) ja Reverend Bizarre (http://www.reverend.shows.it/). Vanhalta kunnon KLV:ltäkin on pikapuoliin tulossa levy.
-
No voi helkkari soikoon :o Reverend bizarre on ollut tuttu jo pitkään (levy ostoslistan kärjessä), mutten ole koskaan osannut vetää minkäänlaisia yhteyksiä Hynniseen.
Outoa... Näin se tajunta laajenee...
EDIT: Nyt on viimein tuo harbringer of metal ostettu 8) Mainio lätty ;D