Tuoreimmat viestit

Sivuja: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10
31
Julkaisu, markkinointi, tekijänoikeudet ja palkkiot / Vs: KVAAK Kirja
« Uusin viesti kirjoittanut Lurker 24.03.2023 klo 13:11:40 »
Nyt kaikki miehet etulinjaan. Minäkin ryömin jo Charley's War -poteroon ja varasin omat ammukseni. Jätin kylläkin isommat kasapanokset hankkimatta, mutta tuolla kirjanmerkillä voi nitistää lähitaistelussa ainakin yhden vihollisen.

Achtung! Donnerwetter! Schweinhund!

Kiitos!

Muistutettakoon vielä, että Tampere Kuplii -tapahtuman ajan koko kirjasarja on tarjolla ALENNETTUUN 89 euron hintaan (norm. 99 €). Kirjanmerkin kera kirjat saa 99 eurolla (norm. 109 €).

Kupliin päätyttyä Early Bird -tarjoukset sulkeutuvat. 💥

https://mesenaatti.me/2982/
32
Julkaisu, markkinointi, tekijänoikeudet ja palkkiot / Vs: KVAAK Kirja
« Uusin viesti kirjoittanut TS2016 24.03.2023 klo 12:45:35 »
Nyt kaikki miehet etulinjaan. Minäkin ryömin jo Charley's War -poteroon ja varasin omat ammukseni. Jätin kylläkin isommat kasapanokset hankkimatta, mutta tuolla kirjanmerkillä voi nitistää lähitaistelussa ainakin yhden vihollisen.

Achtung! Donnerwetter! Schweinhund!
33
Kotimaiset sarjakuvat / Vs: Mikael J. Mäkinen: Päiväkirjani
« Uusin viesti kirjoittanut Mikael Mäkinen 24.03.2023 klo 12:02:56 »
Onneksi olkoon kampanjan täyttymisestä! Erittäin mukavaa, jos ja kun lehti materialisoituu meille innokkaimmille jo Tampere Kupliissa!

Kiitos kiitos! Vähän viime tinkaan meni, mutta nyt olen varma että lehti julkaistaan huomenna! Ja tosiaan, jos osallistuit Mesenaatti-kampanjaan niin voit tulla hakemaan vastikkeesi Musta Ritari kustannuksen pöydästä!

Jos taas et ehtinyt mukaan tähän kampanjaan, niin ei hätää, ensimmäistä numeroa voi myös ostaa kyseisestä pöydästä! Itse olen ainakin suurimman osan ajasta pöydän takana, niin nimmarin saa totta kai kaupanpäälle. Ja jos en ole niin on siinä pöydässä varmaan joku tyyppi myymässä, hekin varmasti nimmaroivat lehden mielellään.

Tampere Kuplii on siis huomenna ja ylihuomenna Tampere-talolla. Sinne saattaa tietysti olla hieman matkaa jos asuu esim. jossain muualla kuin Tampere-talolla, joten sarjakuvaa voi tilata myös esim. Sotakirjaston verkkokaupasta: TÄSSÄ LINKKI!
34
Toimintasarjakuvat / Vs: Charley's War
« Uusin viesti kirjoittanut Reijo Valta 24.03.2023 klo 11:49:49 »
Vauhdikkaasti on lähtenyt liikkeelle. Jo 55 mesenaattia ja yli 8000 kasassa.
35
Tapahtumat, näyttelyt ja koulutus / Vs: SARJAKUVA-FINLANDIA 2023
« Uusin viesti kirjoittanut Reijo Valta 24.03.2023 klo 11:44:35 »
Waltteri Torikka valitsi voittajaksi Kimmo Lustin Silmukan. Uutinen etusivulla.

Kvaakiin ei ole kirjoitettu arviota teoksesta. Mutta Voima-lehdestä löytyy Jari Tammisen kirjoitus teoksesta.
36
Toimintasarjakuvat / Vs: Charley's War
« Uusin viesti kirjoittanut Wladislaw 24.03.2023 klo 11:16:44 »
Ja tuettu on.
37
Toimintasarjakuvat / Vs: Korkeajännitys
« Uusin viesti kirjoittanut Wladislaw 24.03.2023 klo 11:11:42 »
Oho!

*klik*
38
Ajankohtaista muualta / [Egmont] Sisarukset rannalla
« Uusin viesti kirjoittanut Kvaak-botti 24.03.2023 klo 10:56:27 »
40
Julkaisu, markkinointi, tekijänoikeudet ja palkkiot / Vs: KVAAK Kirja
« Uusin viesti kirjoittanut Illodiini 24.03.2023 klo 09:41:52 »
Ei se ollutkaan Ruutiukot! :'(
No, kestetään tämäkin kuin mies ja sarjakuvafani! ;D ;)
Sivuja: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10