Sarjakuvanlukijoiden keskustelut > Lännensarjakuvat
Zagor
Janne:
Mielestäni Zagor oli kehnohko! Sellaiseksi sen teki ennen kaikkea tuo koominen pelle Chico. Hiukan totisempi meininki, niin bueno. Onneksi Magico Vento on juuri sitä!
Wade:
Zagor on ykkösluokan sarjakuvaa. Eihän niitä tullut kuin muutamia?? Itse omistan kymmenkunta kappaletta ja jos sarjan tuotanto olisi jatkunut niin uskaltaisimpa väittää, että vetäisi nykyisin vertoja Ken Parkerille.
Wade:
--- Lainaus käyttäjältä: - 10.05.2006 klo 16:58:21 ---Tuotantoa on jatkettu Italiassa jo 45 vuotta. Suomeksi tuli 14 kappaletta, kuten tuolta linkistä selviää.
--- Lainaus päättyy ---
Jos asia on näin, hyllystä löytyy jokainen Zagor.
Hannu:
Eipä tuo Zagor ainakaan meikäläisen makuun oikein iske, muutama on tullut luettua. Aika jännää että Italiassa niitä on julkaistu lähes sama määrä kuin Tex Willereitä. Jos suomeksi jotain näistä italiaisisista vielä kaipaisin, niin Kapteeni Mikin suomeksi julkaisemattomat seikkailut.
Lurker:
--- Lainaus käyttäjältä: Hannu - 29.12.2006 klo 21:46:28 ---Eipä tuo Zagor ainakaan meikäläisen makuun oikein iske, muutama on tullut luettua. Aika jännää että Italiassa niitä on julkaistu lähes sama määrä kuin Tex Willereitä. Jos suomeksi jotain näistä italiaisisista vielä kaipaisin, niin Kapteeni Mikin suomeksi julkaisemattomat seikkailut.
--- Lainaus päättyy ---
Mikiä yritettiin liuskojen jälkeen parikin kertaa mutta ei se oikein mennyt, taitaa olla sen verran vanhentunutta nykylukijan makuun.
Kyllä Italiasta silti hyvää löytyy sarjakuvan saralta vaikka kuinka paljon.
Navigaatio
[0] Viestien etusivu
[#] Seuraava sivu
[*] Edellinen sivu
Siirry pois tekstitilasta