0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Seuraava Marvelisointi tulee väkisinkin olemaan floppi, lievä ehkä mutta kuitenkin floppi. Kostajat: Loppupeli otti kaiken irti mitä globaalista elokuvateatteri- yms. esityssysteemistä on mahdollista ottaa. Näille supersankarirainoille pitäisi olla oma arvostelujärjestelmänsä. Kuten hampurilaisateriat. Marvelit ovat tietenkin mäkkärikamaa, Royale with mucho mucho cheese. DC:t sitten Burger Kingiä, ennemmän pihviä ja freedom friesejä. Muut ovat sitten siellä kaukana takana, Heset ja niin edelleen, tuplamajoneesilla.
Seuraava Marvelisointi tulee väkisinkin olemaan floppi, lievä ehkä mutta kuitenkin floppi. Kostajat: Loppupeli otti kaiken irti mitä globaalista elokuvateatteri- yms. esityssysteemistä on mahdollista ottaa.
Eipäs nyt sorruta itsepetokseen.. Saman eineshyllyn kamaa ovat niin DC kuin Marvel, niin Sormusten herra kuin Harry Potterkin. Jotkut vaan päätään pitempiä muita (kuten supersankaripuolella vaikka Yön ritari, eka Avengers, eka Guardians of the Galaxy, Logan, Spiderman into the Spiderverse, yms.). Joillakin on toki henkilökohtaisia preferenssejä ihan vaan merkinkin mukaan, eikä siinä tietenkään mitään väärää ole.
Maan logiikan karattua ketjusta lienee hyvä kerrata MCUn historiaakin koska Princess Bride-Prinsessan ryöstö elokuvaa siteeraten"tuo sana ei taida tarkoittaa mitä luulet.
itse lasken vittorio de sican ja bargmanin eineshyllyyn.Johtuu siitä että en tee erotuksia "oikean ruuan" ja "roskaruuan" välillä vaan uskon että hyvä ruokavalio syntyy siitä että syö vähän kaikkea ruoka-aineympyrästä eikä vain yhtä asiaa.
Jaa floppi vai? Kyllä se tarkoittaa. Marvelisoinneista on nyhdetty nyt niin tarkkaan banaanit ja lakritsat, että edes se seuraava, Kostajain ohella toinen hypervetäjä Hämäri ei jaksa kiinnostaa kansoja yhtiön itsensä asettamassa ylipunkeassa odotusskaalassa. Mutta mitäpä se hänessä. Smartest guys in the movie business ovat laittaneet jo hypoteettiset voitot seuraaviin projekteihin. Disni pumppaa Marvel-"klassikoita" tuubeihin ja sitten kun saavat oman Netfilx-haastaja-kanaalinsa kunnolla auki, niin sitten juustoa ja majoneesia vasta pulppuaakin, parbleu!
Noh, mikään raha ei taa Kaukana kotoasta parempaa elokuvaa. 50 miljoonaa kärpäatä ja silleen. Fasismin massapsykologia ja vaikeita sanoja. Kyllä se sauna palaa vielä heilläkin.
Eternalsista on paha odottaa mitään kun Inhumansit oli ilmeisesti roskaa
Kas kun et kommentoinut miten Black Widow on tuomittu epäonnistumaan kun joku vakooja-sarja jota et ole nähnyt oli ilmeisesti roskaa..
Marvelistit kaikkialla missasivat öisen SDCCn loppu-osuuden kun kevin feige ohimennen tokaisi että tuleehan sieltä tietty captain marvel 2, black panther 2, guardians of the galaxy 3, fantastic four ja mutantitkin.varsinkin kun vaihe 4 kestää vain kaksi vuotta.Onhan niillä vielä D23 expo ja NYCC heitellä täkyjä.
Internetissä myös huhuttu, että lähiaikoina saatetaan vielä julkistaa jotain Spider-Man 3:een liittyen Sonyn toimesta. Ilmeisesti noissa aikaisemmissakin leffoissa ollut tämä puoli Marvelin sijaan Sonyn vastuulla.
Huhu oli että jos SM:FFH ei tienaa biljoonaa (on jo tienannut) niin Sony ottaa hahmon hallintaansa. Oliko totta tai ei niin siitä ei tiedä eikä sillä tosiaan ole enää väliäkään.
Sony menettäisi vinon pinon taaloja jos Hämis lakkaisi esiintymästä MCU-leffoissa.