0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Kirjassa Nine Lives to Live: A Classic Felix Celebration on vissiin aika perusteelliset katsaukset Felixin julkaisuhistoriaan niin sarjakuvana kuin elävänä kuvana.Helsingissä se on saatavilla Kirjasto 10:stä.
Olen nyt vähän skannaillut Helsingin Sanomien sarjakuvia.
...se strippi missä matkustettiin Nooan Arkissa.
Siis onko Hesarissa ollut joskus myös Tarzania?
Lähettämäni linkin takaa on toinen linkki, jossa on yksi lähde jossa näin kerrotaan. Jos näin on todellakin ollut, Tarzanin pitäisi tulla ennen pitkää 1930-lukua vastaan. Jos taas näin ei ole, sekin on arvokas tieto!
No mä ilmoittelen sit kunhan Tarzaneita tulee vastaan.
Arkistoja läpikäyvillä on yleensä sellainen metodi, jos jotain julkaisusarjaa etsitään, että ei edetä päivä kerrallaan vaan hypätään vaikka vuoden välein tarkistamaan tilanne.Siis jos nyt vaikka vuoden päässä on Hesarissa uusia sarjakuvia, hypätään puoli vuotta taaksepäin ja tsekataan, onko se uusi sarja jo alkanut. llei ole, niin hypätään vaikka neljännesvuosi eteenpäin ja sitten taas eteen- tai taaksepäin sen mukaan, onko sarja alkanut tai loppunut. Kestää iäisyyksiä edetä päivä kerrallaan...Tämä on tavattoman mielenkiintoinen projekti!