Suomen sarjakuvaseuran vuosikokous 17.11. + 40-vuotisjuhla

Suomen sarjakuvaseuran perinteinen vuosikokous järjestetään torstaina 17.11. klo 18:00 alkaen Sarjakuvakeskuksella, osoite Hämeentie 150, Helsinki. Kokouksessa käsitellään sääntömääräiset asiat eli vuoden 2012 toimintasuunnitelma ja talousarvio ja valitaan puheenjohtaja ja hallitus vuodelle 2012. Tule vaikuttamaan seuran asioihin, ideoimaan ensi vuoden toimintaa tai vain seuraamaan mitä ensi vuodeksi on luvassa.

Viime syksynä seuran hallitukseen päätettiin valita vuodeksi 2011 seuraavat henkilöt: Antti Hintsa, Jelle Hugaerts, Vesa Kataisto, Reetta Laitinen, Joonas Lehtimäki, Rami Rautkorpi, Pauli Ruonala, Aino Sutinen, Jyrki Vainio. Varajäsenet Petri Koikkalainen ja Juho Salo.

Tervetuloa myös sarjakuvaseura 40-vuotisjuhlaklubille suomalaisen sarjakuvan 100-vuotisjuhlapäivänä ma 21.11.2011, Ravintola Kuudennelle linjalle kello 20 alkaen.