TO:
9.45-11.00
Ennakkona sarjakuvatyöpaja koululaisille, yhteistyössä Porin lastenkulttuurikeskus (etukäteen ilmoittautunut ryhmä)
PE 12.4.
9.00-10.00 Aikuistenosasto: Mauri Kunnaksen Kreivin aikaan - I Grevens Tid -näyttelyn avajaiset (yhteistyössä Svenska nu -verkoston kanssa) aikuistenosasto
9.45-11.00 Sarjakuvatyöpaja koululaisille, yhteistyössä Porin lastenkulttuurikeskus (etukäteen ilmoittautunut ryhmä)
14.00 Kirjaston aula: Vesa Vitikainen avaa festivaalin, pop-up-näyttelyiden avajaiset
14.00 Kokoustila: Piirustuskilpailu ja virtuaalicosplaykisa avataan
14.00 Aikuistenosasto: Livepiirustus alkaa
14.30 Aikuistenosasto: Kevyt Metalli-julkkaripaneeli, haastattelijoina Jaana Suorsa ja Sippo Mentunen
14.30 Seminaarihuone 1: lastenelokuva, kesto 88 min
14.55 Aikuistenosasto: Iltaohjelman traileri
15.00-18.00 Kokoustila: Praedor-roolipeli, non-stoppina
15.00 Aikuistenosasto: Jouko Ruokosenmäki: New Gods klassikkoesittelyssä
15.45 Aikuistenosasto: Avi Heikkinen: Pokuto
16.00-16.30 Kokoustila: Liken ja Mustan Ritarin pitchaus, ennakkoilmoittautuneille
16.00 Aikuistenosasto: Annika Kiiskilä, haastattelijana Vesa Vitikainen
16.15 Aikuistenosasto: Millis Salo, haastattelijana Vesa Vitikainen
16.30 Aikuistenosasto: Reima Mäkinen: Mannerheim-sarjakuva
17-18.30 Lastenosasto: Piirustuspaja lapsille non-stoppina, yhteistyössä Porin lastenkulttuurikeskus
17.00 Aikuistenosasto: Näkymä-sarjakuvakilpailun info, Jaana Suorsa
17.15 Aikuistenosasto: Avi Heikkinen: KESS
17.30 Aikuistenosasto: Petri Hiltunen, haastattelijana Juha Koskinen
18.15 Aikuistenosasto: Rosi Kämpe, haastattelijana Vesa Vitikainen
LA 13.4
09.00 Aula: Festarilauantain avajaispuheet
9.15 Aikuistenosasto: Tuomas Myllylä: Syöveri ja muita teoksia, haastattelija Sippo Mentunen ja eksyminen aiheesta
9.45 Sari Sariola: Mustanaamiokerhon kokous (ennakkoon ilmoittautuneille)
10.00-14.00 Kokoustila: Praedor-roolipeli Kokoustilassa (non-stop)
10.15-11.15 Kokoustila: Sarjakuvapitchsaus, Suuri Kurpitsa, Täyskäsi, Zum Teufel
10.15 Aikuistenosasto: Avi Heikkinen: Valotusaika
10.45 Aikuistenosasto: Sefie Rosenlund haastattelijana Vesa Vitikainen
11.00 Aikuistenosasto: Limingan taidekoulun sarjakuvalinja esittäytyy
11.00 Seminaarihuone1: Sanmagumo: Hahmotyöpaja Pori-chan workshop Seminaarihuone 1
11.15 Aikuistenosasto: Tarinoita muinaisesta Pohjolasta-sarjakuvat
11.30 Aikuistenosasto: Mauri Tuure, haastattelijana Vesa Kataisto
12.00 Aikuistenosasto: Jussi Piironen: Hap&Leonard, Mucho mojo haastattelijana Vesa Vitikainen
12:30 Aikuistenosasto: Juliana Hyrri: Satakieli joka ei laulanut, haastattelijana Jyrki Liikka
13.00 Aikuistenosasto: Reima Mäkinen, Mikael Mäkinen, sarjakuvatubettaminen haastattelijana Sippo Mentunen
13.30 Aikuistenosasto: Rosi Kämpe, haastattelijana Sippo Mentunen
14.00 Aikuistenosasto: Petri Hiltunen: Tugeeneista Tong-salaseuroihin. Todellisuus pulp-viihteen salaseurojen takana
14.45 Kokoustila: Virtuaalicosplaykisan ja piirustuskilpailun voittajat
15.00 Yleisöohjelma päättyy
Päivitetympi versio